Skocz do zawartości

sprężyny Jamex- ktoś ma jakieś doświadczenia?


STACHU

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem sprezyny Jamexa w innym samochodzie - Alfa Romeo 156. Obnizaly zamochod o 4 cm, byly sporo sztywniejsze niz oryginalne, aczkolwiek dawalo rade jezdzic po Warszawie. Porownujac do mojego obecnego samochodu (Subaru Impreza WRX, 2001+): W alfie z tymi sprezynami i cala reszta oryginalna od AR (bez modyfikacji) jezdzilo sie sporo mniej komfortowo tj gorzej wylapywalo sie nierownosci i dziury, natomiast poziom sztywnosci byl na porownywalnym poziomie.

 

Nic wiecej nie moge napisac... :)

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pewne doświadczenia ze sprężynami Jamex. Powiem tak: Uważaj na oszustów bo firma Jamex od kilku lat nie istnieje a sprężyny nówki na rynek polski płyną nie wiadomo skąd. Troche sprawę prześledziłem i okazało się że 99% spręzyn z logo Jamex to malowane proszkowo podróby z podrabianymi numerami - cwaniaki zamawiają sobie sprężyny na wzór Jamexa u kowala i tyle. Jakość takiego towaru jest różna. Tyle co wiem to napisałem.

Są też firmy,które się bardzo reklamują jako tuningowe (nie na tym forum) które świadomie handlują tym towarem i oszukują klientów. Podobnie jest np. z rozpórkami firmy Wiechers - też są podrabiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk, firma Jamex kilka lat temu rozpadła się. Trzech wspólników podzieliło majątek i każdy zaczął na swoim.

Dwóch ma prawa do marki, trzeci nie.

 

Największą produkcję sportowych sprężyn ma ten ostatni.

Pozostali kupują od niego.

Żebyście wiedzieli gdzie jest ta produkcja :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny te na końcu procesu produkcyjnego mają przydzielane numery w zależności do kogo trafiają. Sam producent nie ma prawa sprzedaży pod logo Jamex. Mogą się trafić na rynku w białych kartonach bez żadnego loga - one też są z tej samej linii produkcyjnej. Prawdą zaś jest to, że to nieuczciwe nazywać je Jamexami, co niektórzy czynią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...