Skocz do zawartości

Amortyzator pneumatyczny po wymianie nie chce wstać


_-_Wojtek_-_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

 

Mam pytanie może ktoś przerabiał u siebie.

Przez jakiś okres musiałem jeździć na innym niż właściwy amortyzatorze pneumatycznym.

Wczoraj wymieniłem na właściwy ale układ go nie chce napompować.

Na pewno nic z układu nie ucieka bo pompka włącza się sporadycznie i pozostałe stoją.

Podejrzewam więc że układ w ogóle nie daje powietrza do tego amora.

 

Co może być przyczyną.

Słyszałem że w pneumatyce jest zwora do kasowania błędów w układzie gdzieś pod siedzeniem pasażera, ale ja nie znalazłem.

Czy istnieje możliwość że zaciął się zaworek pod maską i trzeba go odblokować???

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc

Pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Podniosłem go tak jak poradził gość w serwisie nie wiem jak to poskutkuje na dalszą jazdę.

Mianowicie podałem 12V na elektrozawór - ten nad amorem, podniusł się i narazie trzyma.

Wcześniej znalazłem trzy wtyczki pod siedzeniem kierowcy (pod wykładziną) do pneumatyki i je rozpiołem na ponad 10 min ale nie pomogło.

 

Powiedz czy może być amortyzator uwalony, że nie daje sygnałów do układu dlatego ten go nie pomuje???

 

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzator raczej jest dobry. Problem lezy w systemie czujnikow, one nie rejestruja polozenia amortyzatora tylko zmiane polozenia. Dlatego dla systemu bylo wszystko OK. Zeby zadzialalo nalezaloby spuscic powietrze ze wszystkich amortyzatorow, albo podniesc auto. Podawaniem napiecia na zawory mozna uszkodzic uklad sterujacy, jesli jest podlaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pojeździłem autem wczoraj i amortyzator pracuje - podnosi się na Haigh i auto stoi równiótko - czego nie miałem wcześniej.

Jeszcze tylko muszę sprawdzić bo chyba się poduszka w tym wymienionym amorku tłucze, więc dzisiaj ją wymienię.

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...