Skocz do zawartości

Dziwny dźwięk przy pracy silnika - 250tys


bullseye

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jestem w trakcie poszukiwania swojej bestii, i traf chciał że kolega ma działkę obok swoją do sprzedania.... Blacharsko ładnie, zawieszenie fajne, elektryka wygląda że działa. Zderzak przedni z Toyoty, przy lampach nie pasuje idealnie - ale teraz silnik:

po odpaleniu na niskich obrotach słychać delikatnie jak na filmiku "pukanie" ? Oraz popiskiwanie. Jets też problem ze skrzynią biegów, dwójka wchodzi ale nie po linii prostej z jednynki, trzeba lekko dać w kierunku 4 biegu.
Pytanie, czy w ogóle warto się tym interesować czy raczej silnik tylko remont i zbijać cenę? Jeśli to drugie, to jaki koszt remontu żebym wiedział ile opuścić :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że to popularne "świerszcze" czyli tzw crickets/chirping noise z których słynęły pierwsze modele. Poszukaj to hasło na necie to dużo informacji znajdziesz.

Miałem u siebie podobnie albo nawet gorzej - filmik poniżej (kiedyś mi na innym forum powiedzieli że podłożyłem dźwięk pod filmik :biglol:). Z tego co pamiętam to nieszkodliwe chyba ale wkurzające.

Tu masz biuletyn serwisowy ze Stanów który zalecał wymianę pompy paliwowej. Ja na jego podstawie wywalczyłem jak jeszcze miałem na gwarancji auto wymianę pompy w Warszawie. Sam dźwięk nie zniknął ale teraz się pojawia tak rzadko że praktycznie nie zauważam. Na wcześniejszej był obecny praktycznie za każdym razem.

 

http://www.ft86club.com/forums/attachment.php?attachmentid=20086&d=1352490977

 

Praca na mojej starej pompie:

 

 

 

Ogólnie to polecam grupkę na fb GT86/GR86/FR-S/BRZ POLSKA ! gdzie siedzi najwięcej osób i najszybciej uzyskasz jakąś pomoc co do ft86 ;)

 

Edytowane przez piotrr_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje świerszcze ciut inaczej brzmią, mi się wydaję że ten lekki klepot wydobywa się z góry. Ciezko mi określić bo sąsiad ma przelot.... Myśllisz że warto za 50tyś przytulić czy 250tys to już kaput zaraz będzie i długo się nie nacieszę?

Co do zderzaka, były tam różnice na tyle duże że lampa z BRZ wygląda od góry jakby była nie dopasowana do zderzaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bullseye napisał(a):

Twoje świerszcze ciut inaczej brzmią, mi się wydaję że ten lekki klepot wydobywa się z góry. Ciezko mi określić bo sąsiad ma przelot.... Myśllisz że warto za 50tyś przytulić czy 250tys to już kaput zaraz będzie i długo się nie nacieszę?

Co do zderzaka, były tam różnice na tyle duże że lampa z BRZ wygląda od góry jakby była nie dopasowana do zderzaka?

 

Ja Ci niestety nie powiem bo się kompletnie nie znam. Napisałbym na grupce fb co podlinkowałem, tam Ci raczej doradzą.

Jeśli chodzi o zderzak, to ogólnie wystarczy raz zdjąć oryginalny i mocowania się wyrabiają i powstają brzydkie luzy w paru miejscach. Niestety trzeba wtedy kupować jakieś aftermarketowe mocowania które je niwelują. Jak zaznaczysz o które miejsce Ci chodzi na zdjęciu to mogę zrobić zdjęcie porównawcze na moim (miałem zmieniany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bullseye napisał(a):

Jets też problem ze skrzynią biegów, dwójka wchodzi ale nie po linii prostej z jednynki, trzeba lekko dać w kierunku 4 biegu.

Możliwe, że wywalona jest któraś z gum wybieraka, taka okrągła, albo tylna. Raczej tania naprawa i przy okazji można zastosować mocniejsze tuleje z poli, które nieco poprawiają precyzję przełączania biegów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...