Skocz do zawartości

pytanie nt. felg do subaru outback 2.5


Gość piotrek__

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrek__

Witam wszystkich forumowiczów!!

 

Mam takie pytanie: Gdy bede zmieniał kola na zime, to czy do subaru outback 2.5 (model 2007) beda pasowaly 16-calowe felgi?? (tez do subaru, lecz starszego modelu). Dodam, ze fabrycznie sa 17-tki. W ogole jaki to bedzie mialo wplyw na wlasciwosci jazdy?? Czy pojemnosc silnika tez jest kryterium decyzyjnym?? dlaczego? Aha... nie wiem czy to ma znaczenie, ale samochod ma automatyczna skrzynie biegow.

 

ps. pytalem sie panow w serwisie. mieli sie dowiedziec, ale przy odbiorze auta zapomnialem sie przypomniec a i oni chyba tez sie nie dowiedzieli :)

 

z gory dziekuje!

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beda pasowaly 16-calowe felgi?? (tez do subaru, lecz starszego modelu). Dodam, ze fabrycznie sa 17-tki.

Mniejsze felgi można założyć, o ile tylko hamulce się w nich zmieszczą. Te z OBK chyba nie są takie wielkie... Najlepiej - wziąć jedną felgę i spróbować założyć.

Innych przeszkód nie widzę*.

Jeden warunek - radzę tak dobrać opony, zeby średnica koła nie odbiegała od seryjnego zestawu więcej niż o jakieś 5%.

Tabelki zamienników są dostępne na internetowych serwisach oponiarsko-felgowych ("google Twoim przyjacielem jest....").

 

jaki to bedzie mialo wplyw na wlasciwosci jazdy??

Wyższy profil opony sprawi, że łatwiej wjedziesz na krawężnik, wygodniej pokonasz studzienki i tory tramwajowe, ale na zakręcie bardziej "popłyniesz" w bok i/lub zapiszczysz, przy szybszej jeździe.

 

Czy pojemnosc silnika tez jest kryterium decyzyjnym??

Nie.

 

nie wiem czy to ma znaczenie, ale samochod ma automatyczna skrzynie biegow.

Nie ma.

 

pytalem sie panow w serwisie. mieli sie dowiedziec,

Jak nie wiedzieli od razu, to ja bym do tego serwisu nie jeździł. Chyba, żeby umyć samochód... :wink:

 

* co nie oznacza, że ich nie ma ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam wszystkich forumowiczów!!

 

Mam takie pytanie: Gdy bede zmieniał kola na zime, to czy do subaru outback 2.5 (model 2007) beda pasowaly 16-calowe felgi?? (tez do subaru, lecz starszego modelu). Dodam, ze fabrycznie sa 17-tki. W ogole jaki to bedzie mialo wplyw na wlasciwosci jazdy?? Czy pojemnosc silnika tez jest kryterium decyzyjnym?? dlaczego? Aha... nie wiem czy to ma znaczenie, ale samochod ma automatyczna skrzynie biegow.

 

ps. pytalem sie panow w serwisie. mieli sie dowiedziec, ale przy odbiorze auta zapomnialem sie przypomniec a i oni chyba tez sie nie dowiedzieli :)

 

z gory dziekuje!

pozdrawiam!

 

Do MY06 były 16" 5x100mm z oponami 215/60/16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...