Skocz do zawartości

Pytanie o dorobienie kluczyka Impreza GG(?) 10.2000


Macieqs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

to mój pierwszy post na tym forum i moje pierwsze Subaru, więc z góry przepraszam jeżeli coś zrobiłem nie tak :)

 

Kupiłem niedawno Subaru Imprezę w kombii (Wagon?) z 10.2000r.

Niestety z autem dostałem tylko jeden kluczyk z 2 przyciskami - jeden do otwierania, drugi do zamykania.

Chciałbym sobie dorobić chociaż jeden kluczyk na wypadek jakbym niechcący zatrzasnął auto, albo gdzieś go zgubił.

Zamówiłem z internetu 2 puste obudowy z grotami i będę sobie je docinał na dniach, tylko z tego co czytałem jest też w kluczyku immobiliser.

No i teraz główne pytanie - nie chcę wydawać kroci w ASO na nowy kluczyk, nie zależy mi też jakoś specjalnie na otwieraniu auta z pilota - czy można gdzieś kupić jakąś uniwersalną pestkę immo za grosze i zakodować do samochodu (albo sklonować istniejącą pestkę)?

I drugie pytanie - w internecie praktycznie nie ma takich używanych kluczyków, a jak już są to dość drogie - czy ew. mogę zamiast tego kupić jakiś inny i wybebeszyć z niego tylko tę pestkę?

W załącznikach zdjęcia z wnętrza kluczyka, który posiadam.

 

PS. Był wymieniany silnik w tym aucie na inny (2.0b?) z tego co mi wiadomo, ale dokładnej historii nie znam. Wiem, że centralny, zamki i ogólnie auto z tym kluczykiem który mam działają.

kluczyk1.jpg

kluczyk2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Legacy IV dorabiałem kiedyś w lepszym punkcie gdzie dorabiają klucze za 150zł (pewnie teraz drożej) i nie było problemu żeby skopiować pestkę immo, w mniejszych sklepikach z kluczami gdy pytałem to nie mieli albo sprzętu albo nie mieli takiego surowego kluczyka. Kluczyk kupowałem z obudową gdzie mogę też włożyć oryginalnego pilota centralnego zamka, a pilot przełożyłem z innego kluczyka kupionego na allegro za 50zł. W Legacy IV jest procedura przypisania dowolnego zgodnego pilota, spinasz kostki pod deską i przypisujesz nowego pilota do centralnego zamka, więc może w Twoim też się da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, s888 napisał(a):

W Legacy IV jest procedura przypisania dowolnego zgodnego pilota, spinasz kostki pod deską i przypisujesz nowego pilota do centralnego zamka, więc może w Twoim też się da...

 

W S-turbo '99 działało, więc faktycznie jest duża szansa, że w Imprezie z '00 też zadziała. Ale kostki były pod plastikiem "koło lewej nogi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...