Skocz do zawartości

Wydech Subaru impreza WRX 2013


Freaky7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie wydechu w imprezie WRX 2013 USA, około rok temu sprowadziłem auto z USA i niedawno dowiedziałem się że ostatnia puszka została zamieniona na strumiennice poza tym wydech seria, całkiem fajnie chodzi ale chciałbym żeby trochę głośniej było i basowo i chciałem właśnie zapytać.

1. Jakbym cały odcinek wydechu od turbiny do środkowego zamianił na 3 calową kwasówke a resztę zostawił taką jaką jest ( czyli strumiennica a reszta włącznie z puszkami seria ) to czy spełniło by to moje oczekiwania ?

1/5. Oraz czy nie byłoby płaskiego metalicznego dźwieku jak typowy przelot z USA przy takim zabiegu?

2. Jeśli nie to czy zmiana samych tłumików końcowych pomogła by osiągnąć taki efekt ?

 

Dodam jeszcze że auto 4 końcówki wydechowe i czy takowy bass jest w ogóle możliwy przy takiej konfiguracji ? Bo nie ukrywam że po 2 końcówki na stronę idealnie wypełniają wydech i chciałbym przy tym zostać.

 

Zdjęcia dla zobrazowania.

 

Z góry dziękuję za pomoc :D

IMG-20221208-WA0002.jpg

IMG-20221208-WA0005.jpg

IMG_20220730_124737.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjne puszki raczej nie dadzą Ci basu, musisz zmodyfikować tylną część wydechu. Końcówki Nameless w czarnym lub invidia w srebrnym i one w pełni wypełniają lukę w zderzaku

IMG_0111.jpeg

IMG_0485.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2023 o 15:10, Rob C napisał(a):

Seryjne puszki raczej nie dadzą Ci basu, musisz zmodyfikować tylną część wydechu. Końcówki Nameless w czarnym lub invidia w srebrnym i one w pełni wypełniają lukę w zderzaku

IMG_0016.mov

IMG_0111.jpeg

IMG_0485.jpeg

 

Same końcówki bez żadnych puszek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Freaky7 napisał(a):

 

Same końcówki bez żadnych puszek ?

W czarnym cały przód wydechu jest seryjny, a tylną część przelotowa. W srebrnym przód bez kąta a na tyle invidious R400

IMG_0014.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2023 o 14:21, Rob C napisał(a):

W czarnym cały przód wydechu jest seryjny, a tylną część przelotowa. W srebrnym przód bez kąta a na tyle invidious R400

IMG_0014.jpeg

A masz może jakieś filmiki jak brzmią te na takim setupie te auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.11.2023 o 19:57, Rob C napisał(a):

Z tego co w miarę usłyszałem to srebrny ma głębszy dźwięk, jak to w rzeczywistości wygląda ?

bo wiadomo że mikrofon i telefon nie odda tak dźwięku. Które bardziej basowo brzmi ? 

Znasz może średnicę końcówek w mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Freaky7 napisał(a):

Z tego co w miarę usłyszałem to srebrny ma głębszy dźwięk, jak to w rzeczywistości wygląda ?

bo wiadomo że mikrofon i telefon nie odda tak dźwięku. Które bardziej basowo brzmi ? 

Znasz może średnicę końcówek w mm?

Z tego co się okazało to w czarnym katalizatory są puste czyli jest przelot. Przód 2 cale a tył 3. W srebrnym jest przelot na 3calach. Wg mnie czarny brzmi lepiej, srebrny jest za głośny. W czarnym końcówki maja 30mm a w srebrnym 40mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...