Skocz do zawartości

Schematy głównej kostki wiązki silnika


Danko

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Ma ktoś dostęp do schematów wiązki? Poszukuje rozpisanej głównej kostki silnik-ECU od 2.0dohc i h6. Od ecu znalazłem ładne z opisami pinów i rysunkiem, który pin ma jaki numer, a od głównej kostki pod maską jakoś znaleźć nie mogę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak chyba by było, ja tych schematów tak do końca nie umie czytać ale CHYBA dla przykładu Crankshaft positon sensor:

 

W silnik wchodzi szara wtyczka 2pinowa E10 (light gray) z przewodem czarnym i białym. To sobie idzie do 16to pinowej wtyczki B20 (brązowa) na piny 7 i 8 i dalej idzie sobie kabelkiem do ECM do 35pinowej wtyczki B135 na pinie 10 i 22. I to by się zgadzało z tym pierwszym zdjęciem które wrzuciłem gdzie jest opisane że pin 10 na wtyczce B135 to + z czujnika położenia wału (wałka?) a pin 22 to - z tego czujnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kostek z ECU mam i szczegółowo je sobie opisywałem. Nie mam tego, co jest na drugim schemacie w prawym, dolnym rogu. Tu jest jakaś numeracja, w sumie to olałem a też się przyda. Nie ma natomiast przypisania pinów, co gdzie powinno być - i to powoduje utrudnienia. 

Kostki B134, B135, B136, B137 to kostki przy ECU. 

SmartSelect_20230725_161818_Chrome.jpg

Edytowane przez Danko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...