Skocz do zawartości

Alufelgi z a3.


Muminken

Rekomendowane odpowiedzi

Powinno pasować, rozstaw śrub jest ten sam. Chyba tylko sti miało większy rozstaw śrub. Miałem w Forku SF 15" tzw solniczki. Pierścień centrujące tylko musisz mieć. Ale pytanie jeszcze o ET tych felg.

Edytowane przez ewemarkam
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ewemarkam napisał(a):

Powinno pasować, rozstaw śrub jest ten sam. Chyba tylko sti miało większy rozstaw śrub. Miałem w Forku SF 15" tzw solniczki. Pierścień centrujące tylko musisz mieć. Ale pytanie jeszcze o ET tych felg.

 

Pierścień centrujący nie jest niezbędny. W alufelgach pierścień pomaga jedynie przy montażu, nie ma znaczenia dla "bicia" a felgę centrują śruby. Oczywiście koszt znikomy więc założyć warto, natomiast jeździłem długie lata z i bez i nie doświadczyłem różnicy. Oczywiście stalaki to inna bajka.

 

Potrzebne są natomiast śruby - VAGi mają często kule zamiast stożków jak w Subaru. Tzn. w teorii stożek sobie "wybije" gniazdo kulowe na kształt stożka i nic się dziać nie powinno, sezon tak nieświadomie przelatałem, niemniej nie wypada.

 

5 godzin temu, Muminken napisał(a):

A do jakiej wartości et pasuje w Subaru? Tzn jakie może być największe i najmniejsze et.?

 

Zależy od modelu auta, szerokości felgi, od wymiarów opony, od stopnia uklepania zawieszenia. W Legacy III jeździłem zdaje się na 7-calowych felgach z oponami 205/55/16 i alusach z ET w okolicach 38 i tarły z tyłu. Ja bym poniżej ET 42 nie schodził.

 

Jak Ci nie zależy to bierzesz pręt/gruby kij i wypychasz nadkola, ja tak w tym gruzie Legacy zrobiłem. xD

 

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Et 28 nie wystaje poza nadkole. Nic nie ociera. ALE mam wrażenie że zawieszenie strasznie tłucze.na nierównościach. Koła wyważone, czekam na pierścienie centrujące. To może być wina niższego profilu opony i większej felgi czy rozwalonego zawieszenia?  Półosie nie odczuwają bardziej większego rozmiaru felg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździsz OBK z oponami 205/45/17?

W Imprezie mam 215/45/17.

Te Twoje są cieniutkie i guma nie amortyzuje nierówności.

Zawieszenie przejrzyj i pomyśl o oponach w odpowiednim rozmiarze.

Na pewno będzie lepiej.

Ja zrobiłem przesiadkę z 205/55/16 na 215/45/17.

O ile prowadzenie na plus to komfort (o ile coś takiego istnieje w Imprezie) zanikł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 205/50/17 a wcześniej miałem 215/60/16 i jakoś było ,, bardziej mięko".  . 

Myśle o jakimś wyższym profilu 55, może 60 bo miejsca jeszcze jest. Apropo zawieszenia, macie jakiś opinie na temat poduszek amortyzatora. Bo tego jeszcze nie sprawdzałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...