Skocz do zawartości

Szlif wału?


Markowy

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc, ostatnio staram się odzyskać kopa w silniku, który po pewnym czasie znikł. Po dwóch wymianach silnia dotarłem do momentu remontu.  

Interesuje mnie czy wały z subaru ej251 są tak samo wytrzymałem po szlifie jak przed szlifem. W Hondach wały są utwardzane tylko powierzchniowo i po szlifie długo nie pochodzą. Proszę o informację z waszych doświadczeń, a może ma ktoś wiedzę fachową. 

Pytanie nr2, czy tłoki kute i panewki wzmacniane podejdą do EJ251, dane techniczne dotyczą tylko średnicy która jest taka sama. 

Chodzi o te tłoki 

https://www.nippon.com.pl/product/55105-STD

https://www.nippon.com.pl/product/55104-STD

 

Edytowane przez Markowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W subaru wały też są utwardzone powierzchniowo, szlif nie jest zalecany. Chyba że ktoś wykona szlif z utwardzeniem to jest szansa że będzie to działać.
Wzmacniane panewki podejdą bez problemu, tylko nie rozumiem po co Ci kuty tłok, jak nie planujesz montażu turbiny lub kompresora to jedna z głupszych rzeczy jaką możesz zrobić.
Nie zakładaj tłoków z wersji turbo, wymiar jest taki sam tylko zmienisz stopień sprężania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzwoniłem po specjalistach, ponoć lubią pękać bloki gdzieś w okolicach podpory, czy ktoś ma podpowie gdzie dokładnie czego szukać?

Wał zamówiłem nowy, reperacja, utwardzanie, dopasowanie około 3 tyś :-(

Edytowane przez Markowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Markowy napisał(a):

ponoć lubią pękać bloki gdzieś w okolicach podpory

W dieselu, w benzynach pierwsze slysze, moze jakis pojedy czy przypadek im sie trafil.

EJ251 to wolnossacy silnik, jedyne co go trapiło to nieco wieksza tendencja do UPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...