Skocz do zawartości

Forester SK


Mr Q

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry za nowy temat. Jednak nie chcę zaśmiecać wątku o wrażeniach jazdy e-boxerem, tudzież innych.

Pytanka:

1. Na zdjęciu wtyczka wchodząca do (chyba) dyfru. Jak dla mnie to biorąc pod uwagę, że można się potaplać w błocie i wodzie to tak kiepsko jest zabezpieczona. Ktoś zwrócił na to uwagę i ma jakieś złe doświadczenia?

 

2. Kupował ktoś drugi zestaw kół i przerabiał temat czujników ciśnienia?

IMG_1850.jpg.841ffe0634bff983e7f0c786e3ad5f83.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mr Q napisał(a):

1. Na zdjęciu wtyczka wchodząca do (chyba) dyfru. Jak dla mnie to biorąc pod uwagę, że można się potaplać w błocie i wodzie to tak kiepsko jest zabezpieczona. Ktoś zwrócił na to uwagę i ma jakieś złe doświadczenia?

Cześć!

Słuszna uwaga. Jeszcze ważniejsze są jednak odpowietrzenia mechanizmów to znaczy skrzyni biegów (z tego co wiem jest w niej przedni dyferencjał) oraz odpowietrzenie tylnego dyferencjału Odpowietrzenia muszą być zidentyfikowane i wyprowadzone wysoko, w suchym i czystym miejscu.

Forester to osobówka więc nie planuj nic grubego bo zniszczysz auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic „grubego” nie planuję. Ale może się zdarzyć przejazd przez jakiś bród albo bardzo wysoki śnieg. Ba, czasem może się zdarzyć głęboka kałuża. Zastanawiam się jak to zabezpieczyć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
14 godzin temu, Mr Q napisał(a):

 

Mam ten sam dylemat. 

Co do drugiego zestawu kół, to .... dowiedziałem się, że można kupić nieoryginalne czujniki i sklonować je z oryginału. Odpada wtedy co półroczna konieczność programowania czujników, po wymianie opon. 

Będę temat ogarniał po wakacjach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...