Skocz do zawartości

Adaptacja kluczyka Forester 2001r


Pan.B.13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Dziękuję za przyjęcie do zacnego grona.

Mam taki problem.

Kupiłem Forestera z nie dzialającym kluczykiem Nie można zamknąć auta i otworzyć z kluczyka.

Wymieniłem baterie ale nadal brak reakcji.

Domyślam się że trzeba zakodować/zaadoptować kluczyk po wymianie baterii.Ale jak.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod plastikiem na dole przy lewym słupku, poniżej otwierania maski znajdziesz dwa konektory. Gniazdo i wtyk pojedynczy. Musisz je połączyć, a następnie razem z zamykaniem na kluczyku zamknąć ryglem drzwi. Z otwieraniem tak samo. Rozpinasz wtyczki i powinno działać.

 

Pamiętaj że chodzi o te przy słupku, bo generalnie pod kierownicą też znajdziesz takie, ale nie chodzi nam o nie. 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2023 o 18:50, ewemarkam napisał(a):

Pod plastikiem na dole przy lewym słupku, poniżej otwierania maski znajdziesz dwa konektory. Gniazdo i wtyk pojedynczy. Musisz je połączyć, a następnie razem z zamykaniem na kluczyku zamknąć ryglem drzwi. Z otwieraniem tak samo. Rozpinasz wtyczki i powinno działać.

 

Pamiętaj że chodzi o te przy słupku, bo generalnie pod kierownicą też znajdziesz takie, ale nie chodzi nam o nie. 

Która to wtyka...?

 

IMG_20230427_185226.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej,

 

temat już trochę stary, ale może to pomoże komuś rozwiązać problem.

 

U mnie też nie dało się zamykać ani otwierać z kluczyka i nie wiedziałem o co chodzi. Próbowałem adaptacji tak jak w wielu opisach itp, ale to nie pomagało.

Ostatnio jednak spojrzałem do auta od strony pasażera i zobaczyłem, że stacyjka ma pozycje "0" "I" "II" i "start" (czy jakoś tak) i zapaliła mi się lampka w głowie, bo nigdy nie zwracałem uwagi do jakiej pozycji przestawiam ją wyłączając auto.

 

Po przekręceniu stacyjki w pozycję "0" pilot działa elegancko. Pozostawienie jej w pozycji "I" powoduje, że centralny zamek nie działa.

 

Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...