Skocz do zawartości

Biegi nie chcą wchodzić


Dzikowaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Subaru impreza gh 2.0 Diesel skrzynia manualna.

Mam problem z biegami, gdy auto nie jest nagrzane biegi nie chcą mi wchodzić najgorzej z jedynka i dwójka,

wystarczy, że auto pochodzi 5-10min i już wchodzą w miarę normalnie.

Sprzęgło wymieniane +\- 10tys km temu

siłownik sprzęgła wydaje się sprawny, zmieniłem płyn (dot 3) i nie wiem gdzie tkwi problem, może ktoś tez tak miał i da znać bo ja już rozkładam ręce.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dzikowaty napisał(a):

Sprzęgło wymieniane +\- 10tys km temu

 

A od kiedy jest problem?

 

I czy wymieniono CAŁY komplet czyli razem z wymianą łapy wciskającej łożysko oraz czyszczeniem itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2023 o 00:53, Dzikowaty napisał(a):

Witam 

Subaru impreza gh 2.0 Diesel skrzynia manualna.

Mam problem z biegami, gdy auto nie jest nagrzane biegi nie chcą mi wchodzić najgorzej z jedynka i dwójka,

wystarczy, że auto pochodzi 5-10min i już wchodzą w miarę normalnie.

Sprzęgło wymieniane +\- 10tys km temu

siłownik sprzęgła wydaje się sprawny, zmieniłem płyn (dot 3) i nie wiem gdzie tkwi problem, może ktoś tez tak miał i da znać bo ja już rozkładam ręce.

Pozdrawiam

 


Po pierwsze, powinna zostać wymieniona dwumasa, docisk, tarcza, łożysko. Zwykle dwumasa jest krzywa, przegrzana, tak samo docisk, a łożysko szumi. Wymiana samej tarczy albo kompletu tarczy, docisk, łożyska, bez dwumasy może nie przynieść oczekiwanego efekt. Potem problemy szybko wracają.

Po drugie, zastosowanie części regenerowanych, to strzał w kolano i musi być źle. Wszystko jest do wymiany po paru kilometrach.
Po trzecie, co ma OGROMNE znaczenie na przełączanie biegów przy niskiej temperaturze, to olej w skrzyni biegów. Jego odpowiedni poziom i musi być zastosowany olej z najwyższej półki cenowej. Oleje budżetowe, mineralne, dają takie efekt, że biegi na zimnym nie chcą wchodzić. 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...