Skocz do zawartości

Zmiana wyświetlacza


pawelisylwia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam legacy IV z 2005 roku przedlift. Radio i panel klimatyzacji mam zmienione na poliftowe. U góry mam schowek pod którym jest wąski wyświetlacz z zegarkiem i danymi spalania, dystans itd. chciałbym zmienić całą kratkę ze schowka i tego małego wyświetlacza na duży wyświetlacz. Zależy mi tylko na tym, aby były wyświetlane dane z komputera pokładowego.ktos się orientuje czy to jest możliwe? Jeśli tak to jaki wyświetlacz będę potrzebował i czy z wiązką elektryczną,czy trzeba by było przerobić tą istniejącą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie chcesz wsadzić seryjne nawi do auta które go nie ma? Ja bym się zastanowił czy gra warta świeczki, bo roboty trochę jest, a odbiega ono trochę od obecnych standardów.

 

W podobnych pieniądzach upchasz w schowek 2/3 zegary albo możesz wrzucić najtańsze radio z androidem i spiąć wskaźniki po OBD. Co prawda akurat spalania dokładnie nie odczyta, ale resztę spokojnie sprawdzisz.

Zegarek możesz wtedy ew wrzucić niżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz ze spalaniem spod schowka ludzie przenoszą w miejsce zapalniczki pod panelem klimy. 

Jest na necie darmowy projekt takiej ramki do wydrukowania na drukarce 3D. 

Potem na górę wsadzasz co chcesz w ramkę 2DIN, czy jakiegoś gotowca z chin. 

Tylko, że wtedy masz dwa radia, co dla mnie jest nie do przyjęcia na przykład... 

Lepiej i estetyczniej w miejsce fabrycznego radia wsadzić ramkę 2DIN, też do kupienia w necie, i w to miejsce jakieś fajne radio z ekranem na Androidzie, czy obsługujące CarPlay/AAuto. 

Edycja:

Możesz jeszcze wykombinować jak ja. Ale Nexusa7 już nie polecam bo nie wyrabia się na zakrętach. Potrafi się zgubić, a przy dłuższym graniu po BT przegrzewa się i zaczyna przycinać muzykę. W przyszłości wymienię na coś współczesnego, może nowy tablet od Google bo jest zapowiedziany. 

 

895.jpg

Edytowane przez Orear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Już jakiś czas walczę z wyświetlaczem, który u mnie najprawdopodobniej skończył żywota. Zastanawiam się czy ktoś zmieniał ten wyświetlacz na taki od Forestera 3 bo kostki są identyczne, lecz inne rozmieszczenie pinów i nie działa. Ja mam ten z przyciskiem bright i jest on praktycznie nie do kupienia, a te bez tego przycisku są drogie. Kupiłem taki od Forestera za grosze , ale nie działa. Trzeba pewnie pozamieniać przewody, tylko nie wiem na które. Ktoś się orientuje?  Dodam, że z zieloną płytką jest oryginał. 

IMG_20230208_175205.jpg

IMG_20230208_175152.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...