Skocz do zawartości

Regulacja TPS (czujnika położenia przepustnicy) w Foresterze 2.0


Misiek687

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Jako, że w moim Foresterze 2.0 125km 2005 występuje szarpnięcie przy odpuszczaniu i dodawaniu gazu, próbuję zlokalizować problem. Podejrzenia padły na czujnik położenia przepustnicy. Tak więc sprawdziłem napięcie w czujniku przy zamkniętej przepustnicy. Dopuszczalny zakres wynosi 0,45-0,55V, natomiast u mnie miernik pokazał 0,379V. Wyregulowałem do 0,504V i pojechałem na testy. Szarpanie zostało wyeliminowane, ale powstał inny problem :(. Wolne obroty są wyższe niż wcześniej, ale to nie jest największy problem. Podczas przyspieszania i zmiany biegów w górę, po naciśnięciu sprzęgła, obroty idą cały czas w górę. Tak jakby coś się zacięło. Niestety próba adaptacji przepustnicy nic nie pomogła. I teraz moje pytanie, gdzie jest problem? Czy to uszkodzony czujnik?
 image.thumb.jpeg.358eb9c76871bfe0acb261308b8605d5.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witaj , u mnie występują takie same  problemy , mogę wiedzieć jak naprawiłeś ? u mnie byo3.8 volt na tps wiec kupiłem tps jeden potem drugi  i nie cnie dało tak jak mycie przepustnicy , dało na chwile ustawiłem na ustawianie fabryczne potem znowu się wykrzaczyło. Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej przyczyny problemów z obrotami nie są związane z nieprawidłowym działaniem przepustnicy.

 

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za długo by wymieniać. Np. wszystko od czego zależy skład mieszanki trafiającej do silnika, stan układu zapłonowego, szczelność dolotu i wydechu, itd, itp.

Szukaj mechanika, który "naprawę" zacznie od diagnozy problemu a nie wymiany części na pałę.

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...