Skocz do zawartości

Wartości luzów zaworowych FB25


jackob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeszukałem wątki na forum i nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi dlatego założyłem kolejny.Posiadam Forestera IV z 2017r 2.5 benzyna z USA i chciałbym wyregulować luzy zaworowe gdyż wstępny pomiar na jednej głowicy pokazuje że są najprawdopodobniej za ciasno. Na pierwszym s: 0.13 i 0.11 w: 0.18 i 0.17. Na trzecim s: 0.04 i 0.05 w: 0.16 i 0.17. Na forum ktoś dodał w wątku LPG ze luzy powinny wynosić S:0.13 i W:0.20 jednak warsztat który prezentował regulacje zaworów tego silnika na You Tube pisze o luzie S:0.10-0.16 i W: 0.21-0.27. Zadzwoniłem do serwisu i dostałem jeszcze inne wartości co prawda do Outbacka ale też z silnikiem FB25 bo w europie nie było forestera IV z tym silnikiem. Podali mi wartości S: 0.030-0.105 W: 0.040-0.115 Czy ktoś regulował luzy w tym silniku albo ma wiedze i może zweryfikować te wartości albo ma pewne wartości serwisowe?? Z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, artaa napisał:

Jak masz LPG to ustawiaj raczej więcej-bliżej górnej granicy , na dłużej wystarczy ;-)

Auto posiada LPG i będę ustawiał w górnej granicy ale chciałem zweryfikować informacje bo jest duża rozbieżność wartości z forum/warsztatu z tą z serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jackob napisał:

Rozumiem że takie wartości ustawiałeś i było ok??

 

Robię te pudła od ok. 9 lat. W tych silnikach jest hydraulika, ale działa w jedną stronę.  Jak będzie za duży luz, to bez problemu skompensuje się, ale zbyt mały już nie - może dojść do podparcia zaworu.
To co zobaczyłeś na YT jest prawidłowe dla FB20 i FB25. Na szybko pod ręką mam Outback 2019  0,1-0,15 dolot, a wydech 0,2-0,24. Być może w zależności od rocznika/modelu podane są inne tolerancje. 
Na Twoim miejscu ustawiałbym dolot na 0,13-0,15 i wydech 0,23-0,25 czyli w górnych granicach.

Edytowane przez ir3n3usz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...