Skocz do zawartości

Natrysk wody na intercooler


Krzychu24

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chciałbym założyć w moim subaru natrysk wody na intercooler niestety nigdzie nie ma kompletnych zestawów

( używka ) a ceny samych zbiorników z pompką są dosyć wysokie. Wiem, że da się to zrobić budżetowo a wcale to nie będzie odstawać jakością od oryginału. Ktoś podpowie z jakiego auta najlepiej skompletować zestaw jakie dysz itd? Najważniejsze skąd wziąć sterownik do tego wszystkiego? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja skompletowałem następujące części:

oryginalna dysza natrysku z sti - uzywka - tanio

rurki razem z dyszą plus zwykła ruraka = tanio

worek na płytn spryskiwaczy z poloneza (zawiera pomkę, tanie i łatwo go gdziekolwiek zamontować) koszt 20 pln

moduł podtrzymaina natrysku na światła z forestera 1 lub drugiego (ten sam) koszt 15 pln

przycisk wyzwalacza modułu koszt 20 pln

 

naciskasz guzik raz i kilka sekund moduł zasila silnik pompki spryskiwacza i viola!

 

oczywiście pod warunkiem że nie potrzebujesz automatu cykajacego co kila sekund czy związanego z boost co łatwo w miarę zrobić wykorzystując preostat

 

IMAG0645.thumb.jpg.45f04eb9de5c821f94538d4c34e45b12.jpg

do forka dołożyłem przycisk spryskiwaczy lamp z poprzedniej generacji i ma służyć jako wyzwalacz natrysku na IC

 

tak wygląda worek

image.png.2b47a827a8ac313f472bcab7d72bd9de.png

modułu spryskiwaczy 788041060 subaru

 

plus odpowiednie przyciski tyle

 

 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No ja się bawiłem trochę w tym temacie...

Co możesz zobaczyć na 26 stronie tego wątku:

https://forum.subaru.pl/topic/104684-wrx-sti-po-raz-drugi/page/26/

 

te przekaźniki są świetne bo akurat zastosowany przeze mnie model ma "programowalnych" parę stanów wyjściowych i jest tani około 30 pln.

dysze spryskiwaczy szyb nawet z dacii można zastosować najważniejsze żeby robiły "mgłę" a nie lały strumieniem. 

@AdaSch patent z workiem :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tommi1 napisał:

@AdaSch patent z workiem :thumbup:

Wiem, że to "dziko" wygląda ale działa. Ja nie dałem rady "znaleźć miejsca w forku w bagażniku na ten OEM. Szukałem też opcji instalacji tego JDM instalowanego pod maską i też bez szans bo oryginalnie on jest tam, gdzie w LHD jest serwo. Tymczasem worek mieści się wie wielu miejscach, idealnie by było gdyby był zamontowany gdzieś w nadkolu ale na to się nie zdecydowałem. Ci którzy mają stożek i wywalona puszkę rezonansową to mają idealne miejsce na worek, a na dodatek jeszcze kurek ładnie pasuje :)

 

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...