Skocz do zawartości

TY755VN1AB i TY755VN2AB różnice


Sumarasturbo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, poszukuje konkretnej odpowiedzi. Mam w swoim forku skrzynie TY755VN2AB i wałek zdawczy w dziwnych okolicznościach stracił zęba, mam propozycje kupna w dobrych pieniądzach skrzyni TY755VN1AB i potrzebuje się dowiedzieć czym różnią się te skrzynie ? Czy ktoś z was wykonywał manewr podmianki takich skrzyń i czy jest w stanie potwierdzić mi że są takie same ? Z informacji które wyczytałem na forum wynika tylko ze różnią się latami produkcji. Czy to prawda ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję, a wiesz może czy skrzynia TY755VN1AB ma takie same łożyska stożkowe na wałku zdawczym jak TY755VN2AB, i czy na drugim wałku występuje to z kołnierzem na 4 śruby? potrzebuje przełożyć tylko wałek i dupke skrzyni, ciekawi mnie czy te części będą do siebie pasować

Edytowane przez Sumarasturbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożyskowanie dupki jest inne, 1AB czyli starsza ma górny wałek na łożyskach kulkowych a dolny na łożysku bez kołnierza (swoją drogą sporo tańsze). Możesz przełożyć wszystko do 2AB razem z tylnym deklem, pamiętając o ustawieniu luzów podkładkami. Dla pewności trzeba sprawdzić przełożenie wałków transferu, czy jest takie samo.

Edytowane przez mirasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...