Jump to content

TY755VN1AB i TY755VN2AB różnice


Sumarasturbo

Recommended Posts

Witajcie, poszukuje konkretnej odpowiedzi. Mam w swoim forku skrzynie TY755VN2AB i wałek zdawczy w dziwnych okolicznościach stracił zęba, mam propozycje kupna w dobrych pieniądzach skrzyni TY755VN1AB i potrzebuje się dowiedzieć czym różnią się te skrzynie ? Czy ktoś z was wykonywał manewr podmianki takich skrzyń i czy jest w stanie potwierdzić mi że są takie same ? Z informacji które wyczytałem na forum wynika tylko ze różnią się latami produkcji. Czy to prawda ? 

Link to comment
Share on other sites

dziękuję, a wiesz może czy skrzynia TY755VN1AB ma takie same łożyska stożkowe na wałku zdawczym jak TY755VN2AB, i czy na drugim wałku występuje to z kołnierzem na 4 śruby? potrzebuje przełożyć tylko wałek i dupke skrzyni, ciekawi mnie czy te części będą do siebie pasować

Edited by Sumarasturbo
Link to comment
Share on other sites

Łożyskowanie dupki jest inne, 1AB czyli starsza ma górny wałek na łożyskach kulkowych a dolny na łożysku bez kołnierza (swoją drogą sporo tańsze). Możesz przełożyć wszystko do 2AB razem z tylnym deklem, pamiętając o ustawieniu luzów podkładkami. Dla pewności trzeba sprawdzić przełożenie wałków transferu, czy jest takie samo.

Edited by mirasek
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...