Skocz do zawartości

XV 2018 2.0 poziomowanie LED a obciążenie samochodu


noiproks

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

jako, że XV kupiłem do jazdy bynajmniej nie miejskiej, ale na rower/narty/lekki teren, to bagaż, który czasami jest ze mną na pokładzie + ludzie, chociaż nie przekracza dopuszczalnej ładowności, jednak mocno obciąża zawieszenie (obniża samochód).

Zaobserwowałem podczas takich podróży dość znaczący mankament świateł LED i systemu poziomowania. Podczas jazdy w ciemnościach po załadowaniu samochodu linia świateł kończy się mniej więcej po około dwóch paskach linii przerywanej autostradowej, co jak możecie sobie wyobrazić znacząco utrudnia jazdę i stwarza niebezpieczeństwo ponieważ światła LED mają to do siebie że nie pozostawiają nawet poświaty za linią zasięgu.

Po rozładowaniu samochodu zasięg świateł wydłuża się znacząco. System poziomowania działa (widać na podjazdach i np naciśnięciu na hak), ale w tym wypadku cały samochód równomiernie jest dociążony.

W serwisie sprawdzony poziom świateł i jest podobno idealnie z normą.
Czy ma ktoś może jakiś pomysł jak skorygować system poziomowania lub wydłużyć zasięg LED, czy jest to możliwe? Uwierzcie jazda bez długich jest praktycznie wtedy niemożliwa (niebezpieczna).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2022 o 10:34, noiproks napisał:

W serwisie sprawdzony poziom świateł i jest podobno idealnie z normą.

Jakaś korekta poziomowania z tego co słyszałem jest możliwa, poproś w serwisie żeby nie było idealnie z normą tylko na jej górnej granicy - powinno pomóc.

Możesz to również zrobić z cegłami pod fotelami, tylko wtedy, również z cegłami będziesz musiał jeździć na przeglądy ;)

Edytowane przez keyman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Taki mały update. Na reflektorach LED są dwa pokrętła (mechaniczna regulacja, nie trzeba komputera podpinać) i można sobie odrobinę podnieść lub obniżyć. Na stację kontroli podjechałem, powiedziałem w czym mam problem i że proszę o podniesienie świateł w takim zakresie jaki są w stanie zaakceptować na przeglądzie i teraz mam zasięg umożliwiający bezpieczną jazdę nawet przy obciążeniu ;-)

 

 

  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...