Jump to content

XV 2018 2.0 poziomowanie LED a obciążenie samochodu


noiproks

Recommended Posts

Hej,

jako, że XV kupiłem do jazdy bynajmniej nie miejskiej, ale na rower/narty/lekki teren, to bagaż, który czasami jest ze mną na pokładzie + ludzie, chociaż nie przekracza dopuszczalnej ładowności, jednak mocno obciąża zawieszenie (obniża samochód).

Zaobserwowałem podczas takich podróży dość znaczący mankament świateł LED i systemu poziomowania. Podczas jazdy w ciemnościach po załadowaniu samochodu linia świateł kończy się mniej więcej po około dwóch paskach linii przerywanej autostradowej, co jak możecie sobie wyobrazić znacząco utrudnia jazdę i stwarza niebezpieczeństwo ponieważ światła LED mają to do siebie że nie pozostawiają nawet poświaty za linią zasięgu.

Po rozładowaniu samochodu zasięg świateł wydłuża się znacząco. System poziomowania działa (widać na podjazdach i np naciśnięciu na hak), ale w tym wypadku cały samochód równomiernie jest dociążony.

W serwisie sprawdzony poziom świateł i jest podobno idealnie z normą.
Czy ma ktoś może jakiś pomysł jak skorygować system poziomowania lub wydłużyć zasięg LED, czy jest to możliwe? Uwierzcie jazda bez długich jest praktycznie wtedy niemożliwa (niebezpieczna).

 

 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 12.01.2022 o 10:34, noiproks napisał:

W serwisie sprawdzony poziom świateł i jest podobno idealnie z normą.

Jakaś korekta poziomowania z tego co słyszałem jest możliwa, poproś w serwisie żeby nie było idealnie z normą tylko na jej górnej granicy - powinno pomóc.

Możesz to również zrobić z cegłami pod fotelami, tylko wtedy, również z cegłami będziesz musiał jeździć na przeglądy ;)

Edited by keyman
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Taki mały update. Na reflektorach LED są dwa pokrętła (mechaniczna regulacja, nie trzeba komputera podpinać) i można sobie odrobinę podnieść lub obniżyć. Na stację kontroli podjechałem, powiedziałem w czym mam problem i że proszę o podniesienie świateł w takim zakresie jaki są w stanie zaakceptować na przeglądzie i teraz mam zasięg umożliwiający bezpieczną jazdę nawet przy obciążeniu ;-)

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...