Skocz do zawartości

porada:.....................


sebekcafe

Rekomendowane odpowiedzi

witam !!!na poczatku opis auta wrx 2004 z usa....zadaje do was pytanko jak zmienic sprzeglo to na jakie? i jaki koszt?i gdzie?no i te nieszczesliwe hamulce ktore dla mnie sa porazka.co radzicie w jakis rozsadnych pieniadzach?nastepne pytanko co mozna zrobic z moca ale w granicach rozsadku z tym autkiem.narazie mam zmieniony wykrec na 240koni...sorki ze tyle pytan na raz ale nie chce zaczynac paru tematow.pozdrawiam [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !!!na poczatku opis auta wrx 2004 z usa....zadaje do was pytanko jak zmienic sprzeglo to na jakie? i jaki koszt?i gdzie?no i te nieszczesliwe hamulce ktore dla mnie sa porazka.co radzicie w jakis rozsadnych pieniadzach?nastepne pytanko co mozna zrobic z moca ale w granicach rozsadku z tym autkiem.narazie mam zmieniony wykrec na 240koni...sorki ze tyle pytan na raz ale nie chce zaczynac paru tematow.pozdrawiam [/b]

 

Tak na szybko , zmień sprzegło na Exedy Sport , lub AP racing , Sachs Sport ale byle by było organiczne.

Zmień wydech na przelotowy i zrób remap, np. w nie-ASO

Hamulce seryjne wywal, i zmień np. na D2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprosze namiarki gdzie to kupic i jakis koszt mniej wiecej dzieki!!!

 

za to wszystko wydasz ok. 20 tys. bo musisz jeszcze kupić felgi 17"

 

Nie sądze żeby była to sonda, podjedź do kogoś co się zna na Subaru, i niech to zdiagnozuje.

 

Jak masz niedaleko możesz przyjechac do mnie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chetnie wpadne jak tylko bede mial wolne teraz subaru mi nie lata wogole az sie plakac chce.hehe mozesz mi powiedziec czy ten koszt tego tuningu zmieni serce subaru?felgi zmienie ja mam 5 x 100 wiec powinno byc latwo.ja mam plac z autami pod wiedniem wiec felgi sie znajda..mowisz ze 5000euro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chetnie wpadne jak tylko bede mial wolne teraz subaru mi nie lata wogole az sie plakac chce.hehe mozesz mi powiedziec czy ten koszt tego tuningu zmieni serce subaru?felgi zmienie ja mam 5 x 100 wiec powinno byc latwo.ja mam plac z autami pod wiedniem wiec felgi sie znajda..mowisz ze 5000euro?

 

Hamulce ok 6000

wydech + remap ok 8000

sprzegło ok 3000

 

podalem ceny z robocizna oczywiście przybliżone, oczywiście można iść jeszcze dalej i jeszcze drożej :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi do Subaru nie beda pasowaly od zadnego innego samochodu, musisz kupic dedykowane. To wszystko co chcesz zrobic mozna wykonac duzo taniej, ale trzeba sie troche znac na samochodach.

 

dodaj jeszcze że taniej , ale w USA :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie ma znaczenia gdzie ktos jest, w koncu swiat to jedna wioska globalna ;)

Przykladowo remap + wydech mozna zrobic za $52

Mapa do sciagniecia z inetu http://www.plasmatize.com/xptstore/inde ... 80e214e273 plus przerobiony orginalny wydech za darmo.

Hamulce mozna zalozyc np Legacy SpecB, wyjdzie taniej niz za D2 i nie trzeba kol zmieniac.

Powiedz koledze, zeby Ci podeslal cos takiego

https://www.subarugenuineparts.com/prod ... cts_id=948

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki chlopaki bez stresu moge kupic i w usa bo tam ja kupilem i mam tak kolega ale to trwa dlugo jak .....narazie musze ogarnac ten check bo mnie wyprzedzaja he he...servis to ogarnie?myslalem ze hamulce zrobie za 2500zl przod cos drogie te na 6000

 

za 2500k to możesz wymienić tarcz i klocki, ew. poszukac zestawu Brembo od STI tylko z tego co pamiętam plug&play nie bedzie pasował

6000k to cały zestaw na przód czyli zaciski , tarcze i klocki

Serwis powinien bez problemów to ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz usmazony precat (ten przed turbo), albo ktos juz wczesniej przerabial ten samochod i go calkiem wyciol. Mozliwe tez ze jest cos innego zle z silnikiem, ze daje za wysoka temperature. Najlepiej w miejsce tego czujnika wkrec prawdziwy termometr (EGT), a do wiazki przewodow wepnij rezystor, o ile dobrze pamietam to 2.2kohm 1/4W (ale to lepiej sprawdz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze ze bede musial sie do pl odbic bo tu w austrii watpie ze zrobia a czy ktos moze mi powiedziec cos na temat tego czujnika temp.spalin?w doslownym przetlumaczeniu taki blad mi wykazalo na tescie.czy to jest to co wyzej kolega pisze kolo turbiny czy cos innego.powiem szczerze ze ja mam z ta wrx ciagle jaja.moze dlatego ze z usa?co?czy jest mozliwe ze tam sie jezdzi na innych oktanach i tu kmputer glupieje z tego powodu.??musze doprowadzic to do ladu...chetnie cos podkupie np.kola jak ktos ma??

i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa do sciagniecia z inetu http://www.plasmatize.com...f11e780e214e273 plus przerobiony orginalny wydech za darmo

 

Ktoś juz wgrywał takie mapy? Po uwolnieniu wydechy i wymianie uppipa ta mapa to uwzglednia i prolemu z kompterem(kontrolkami nie ma) ? I Co trzeba przerobic w oryginalnymwydechu we własnym zakresie zeby było ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JonesB, przykladowo na nasioc.com jest sporo uzytkownikow tych map. Nie beda one jednak pasowaly do twojego samochodu, bo sa pisane pod konkretne modele amerykanskich Subaru. Co do wydechu, to za pomoca wiertarki, dluta i drucianej szczotki usowa sie katalizatory z uppipe i downpipe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...