Skocz do zawartości

Wymiana żarówki impreza gh


wierzbik113

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Przepalił mi sie xenon prawy i zaraz żarówka postojowa. Do xenona dostałem się bez rozkręcania czegokolwiek ( oprócz dolotu powietrza do filtra)  ale do postojówki już nie. Chciałem zdjąć atrapę chłodnicy ale nic z tego. Widziałem, że za atrapą jest śrubka od lampy. Proszę o rady bo na chwilę obecną jestem bezsilny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie (rzadko przepalają się "żarówki"), ale wydaje mi się, że oprócz dyfuzora dolotu powietrza do filtra, warto wyjąć część "puszki" samego filtra powietrza. Nic z "atrapą chłodnicy" nie kombinuj, cokolwiek masz na myśli...

Edytowane przez conrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, wierzbik113 napisał:

Dzieki wielkie. W wolnej chwili zabiorę sie do roboty. I jeszcze jedno pytanie co do tego filmiku. Co to jest ten biały baniak pod obudową filtra?

 

"biały baniak" to rezonator dolotu powietrza. Służy do zmniejszenia hałasu z wlotu powietrza do silnika.

 

(prawdopodobnie nie musisz odpinać przepływomierza i demontować całego air-boxa, obudowa air-boxa jest dzielona, wyciągasz tylko część która jest przykręcana, reszta zostaje na aucie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
8 godzin temu, Kamil 08081988 napisał:

Ile zapłaciłeś za ksenony

 

....powinieneś zacząć od odpowiedniego działu: [dział dla nowych Forumowiczów].

 

W Imprezie GH fabrycznie siedziały lampy wyładowcze PHILIPS D2S 35W

Gdy prawy reflektor zaczął sporadycznie mrugać, obie lampy wyładowcze zostały wymienione na OSRAM 66240 D2S Xenarc. W popularnej hurtowni motoryzacyjnej koszt zakupu tych "żarówek" to 295zł (2szt.)

 

IMG_0663.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...