Skocz do zawartości

Zwarcie w instalacji oświetlenia.


ObywatelX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wie ktoś może jakie powinno być napiecie w ksenonie d2r? Spaliła mi się niedawno żarówka a dziś po włożeniu nowej spalila się kolejna po sekundzie. I 150 zł poszło... jest jakiś sposób aby to sprawdzić bez marnowania kolejnej żarówki? W dziale ogólnym wspominałem że mam zaparowany klosz ale dzis się przyglądałem no i okolice wtyczek w kloszu wszystko suche. Zero śladów wilgoci. Można jakoś sprawdzić multimetrem czy coś jest nie tak? Dzięki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić multimetrem jakie masz napięcie na wyjściu przetwornicy, parametry masz podane na tabliczce znamionowej przetwornicy, wejście 12VDC (prąd stały), a na wyjściu bodajże 85VAC (prąd przemienny), tylko radzę uważać, gdyż jak dotkniesz obu biegunów na wyjściu ręką to dojdzie do porażenia, a to nie jest zbyt przyjemne a nawet jest niebezpieczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym jest problem, bo tego miernikiem tego nie sprawdzisz (to jest lampa wyładowcza i świecenie odbywa się poprzez generowanie łuku elektrycznego między dwoma elektrodami), w większości przypadków to po prostu widać jako zmianę barwy świecenia ksenonu lub całkowity brak świecenia. Możesz ewentualnie podmienić z żarnikiem z drugiej lampy i jeśli nie świeci tzn. że padła.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hawk84 napisał:

Z tym jest problem, bo tego miernikiem tego nie sprawdzisz (to jest lampa wyładowcza i świecenie odbywa się poprzez generowanie łuku elektrycznego między dwoma elektrodami), w większości przypadków to po prostu widać jako zmianę barwy świecenia ksenonu lub całkowity brak świecenia. Możesz ewentualnie podmienić z żarnikiem z drugiej lampy i jeśli nie świeci tzn. że padła.

Właśnie to zrobiłem. Okazuje się, że żarnik jest ok. Sprawdzilem napięcie i do przetwornicy dochodzi 12 v ale na wyjściu do żarnika jest 0V. Także wygląda na to , że coś nie tak z przetwornicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...