Skocz do zawartości

Forester SK TOURING 2019 z USA- brak wspomagania, świecie się kontrolka


Paweł Miśkiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Jak w tytule. Sprowadziłem z USA Forester SK 2019 Touring. Po naprawie       blacharskiej świecie się kontrolka od wspomagania i nie działa wspomaganaie. Czy ktoś temat miał okazje przerabiać? Czy ktoś jest w stanie polecić na Śląsku kogoś kto może zająć się tematem? Dodam ze po spięciu na krótko wspomaganie działa. 

Edytowane przez Paweł Miśkiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim modelu SJ silnik wspomagania był oddzielnie od sterownika EPS ( Moduł EPS był na prawym kielichu od góry), Niestety w tym modelu ten moduł jest wbudowany w silnik i przykręcony bezpośrednio do  maglownicy. Obstawiam, że ta elektronika jest do wymiany - nie można jej wymienić bez tego silnika bo są razem zintegrowane. Ale sam silnik można wymienić bez wyjmowania maglownicy.

Oczywiście warto sprawdzić bezpieczniki od modułu wspomagania oraz podłączyć komputer i sprawdzić jakie błędy są zapisane. 

czy mógłbyś napisać co znaczy "po spięciu na krótko".  tam są 2 przewody grube zasilające oraz druga kostka od sterowania. 

Edytowane przez bombelllooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Dzięki za info.

Ekipa od elektryki, która ogarnia mi ten samochód podesłała mi, że  błedy wywala takie: 

1. Blad w EyeSight - B281C Incompatible with EyeSight (ESP)

2. Rowniez w tym module brak odczytu  kata bezwzglednego silnika ESP "EPS motor absolute angle

 

Mówią, ze jak podepną zasilanie do samego silnika, to wspomaganie jest. Dopytam ich jeszcze o tą sprawę.

Oj chyba czeka mnie zakup kompletnej maglownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wymieniać kompletnej maglownicy. Jest dokładnie ten motyw co pisałem. Wystarczy sam silnik . jest on z modułem który właśnie u Ciebie poległ. Błędem z eyesight nie sugeruj się bo on wynika z błędu EPS. Wstawisz nowy silnik (kilka śrubek i 3 wtyczki) i wszystko ruszy bez komputera itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej musze kupić całą maglownicę, bo samego silnika nie mogę znaleźć....a czy jesteś w stanie jeszcze powiedzieć czy twoim zdaniem musze kupować dokładnie pod Forestera w wersji USA: https://allegro.pl/oferta/subaru-forester-v-19-maglownica-przekladnia-usa-10554690372

czy sam silnik z maglownicy z XV  tez będzie pasować https://allegro.pl/oferta/subaru-xv-crosstrek-przekladnia-maglownica-10660714083. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...