Skocz do zawartości

Problem z elektryka


damiano6699

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem w swojej śwince forester sg a mianowicie znikły mi dlugie światła, światła wstecznego, halogeny podgrzewanie tylnej szyby przeciwmgielne tylne wycieraczka tylna działa światła normalne tez działają bezpieczniki cale przekazniki dobre. Panowie pomocy gdzie szukać przyczyny o co może chodzić bo juz 2 dni się nad tym głowie i nic jie przychodzi mi do głowy

 

Wysłane z mojego SM-N976B przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długie to pewnie manetka. A konkretnie masa nie jest podawana. Japończyki to takie dziwne stwory, światła są sterowane masą a podawany jest plus na stałe. Jeden bezpiecznik jest dla mijania i długich po lewej i jeden na prawą stronę. Jeśli działają Ci mijania to nie wina bezpiecznika. 

Wynika ze schematu że jeśli nie masz długich tylko to winna wychodzi na to że jest manetka. Możesz podać mase na czerwony przewód w lampie powinna się zapalić żarówka długich pod warunkiem że masz załączone mijania.

Tu masz schemat:

http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Forester/2007/Forester 2007/
Usterka manetki może by także wyjaśniła brak przednich przeciwmgielnych. A może i nie. W każdym razie podaj mase na czerwony przy lampie, jeśli będziesz miał zapalone mijania powinna się zapalić. Najprościej będzie to zrobić przy kostce manetki. 

 

Napisz jeszcze raz w punktach co Ci działa a co nie. Bo brak interpunkcji utrudnia interpretacje.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działają:
-swiatla mijania
-postojowki
-tylna wycieraczka
-swiatla stop
-dmuchawa

Nie działają:
-halogeny przód i tył
-podgrzewanie tylnej szyby
-swiatla drogowe
-tempomat
-zmiana obiegu powietrza wewnątrz kabiny i z zewnątrz

Halogeny i tempomat są obok na desce nie w manetce

Wysłane z mojego SM-N976B przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znikło Ci to nagle czy stopniowo? Czy może teraz zauważyłeś że tych rzeczy nie masz. Wątpię aby wszystkie były ze sobą powiązane. Masz schemat, miernik w rękę i jazda. Jeśli Cie to przerasta to znajdź elektryka. Bo jeśli umiesz władać miernikiem a czytanie schematu też nie jest dla Ciebie czymś trudnym to sobie poradzisz. Sprawdź te długie, zrobiłeś to już?

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znikło nagle. Wcześniej przejechałem z Białegostoku do Krakowa i spowrotem i wszystko działało po dwóch dniach wsiadłem na przejażdżkę i już nie było tych rzeczy. Chodziłem z miernikiem i nie mogłem dojsc o co chodzi bardzo kozliwe że gdzieś mi masę zamalowali bo był u lakiernika ale raczej powinno wszystko działać lub całkiem nie powinno działać od lakiernika a tu działało i po kilku dniach nagle przestało

Wysłane z mojego SM-N976B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...