Jump to content

tylne koło zablokowane przez elektryczny hamulec


tomem78

Recommended Posts

Cześć wszystkim! 

Pierwszy post z pierwszym problemem.

Auto to Outback w benzynie z 2017 w automacie z EyeSight wersja na UK. Wczoraj po odpaleniu silnika pojawiły się komunikaty: EyeSight wyłączony oraz problem z elektrycznym hamulcem parkingowym. Po wstępnych oględzinach okazuje się, że blokuje on jedno koło, tylne, lewe, ani drgnie. Dziś w akcie desperacji odłączyłem akumulator i wtyczkę przy zablokowanym kole ale bez skutku. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? Jest jakiś sposób na odblokowanie? Z góry dziękuję za pomoc. 

Link to comment
Share on other sites

Mała aktualizacja: auto już u dilera Subaru, co ciekawe gwarancja nie obejmuje układu hamulcowego, choć przecież nie mówimy tu o zużytych klockach. Wykluczyli awarię elektronicznego hamulca parkingowego i skupiają się na znalezieniu miejsca, w którym prawdopodobnie nastąpiło przebicie, na co wskazały ich pomiary. Czekam na rozwiązanie, dam znać na czym stanęło.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 7.02.2021 o 14:38, Andrzejxx napisał:

No właśnie, pamiętam, że miałem w modelu z 2010.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3000 przy użyciu Tapatalka
 

 

W tym samochodach były jeden siłownik i dwie linki, po jednej dla każdego koła. W zestawie narzędzi był taki pręt to awaryjnego odblokowania hamulca postojowego. Była też kampania serwisowa na wymianę całego mechanizmu.

W Outback V jest rozwiązanie jak Passacie stosowane od B6 :D. Przy tylnych zaciskach są silniczki elektryczne. 

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie objęte gwarancją. Dostałem od dealera taki oto wykaz, co na 5 letniej gwarancji jest uwzględnione, niewiele tego ale może komuś się przyda. 

W moim przypadku okazało się, że poprzez niedokładnie założoną uszczelkę przy drzwiach (prawdopodobnie pasażera) dostała się woda do jednej z głównych wtyczek, doszło do zwarcia i stąd blokada elektrycznego hamulca. 

Gwarancja nie obejmuje, ale złożyłem reklamację do salonu, który samochód powinien był przygotować  - auto mam dopiero od września ubiegłego roku, niewiele było okazji, żeby nabić kilometrów. 

scan_20210209135116.pdf

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...