Skocz do zawartości

P0172 forester 2006 158km


Michalforester

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Mam problem ze swoim subaraczkiem, mianowicie wyskakuje check p0172 zbyt bogata mieszanka bank1. Kontrolka po kasowaniu wyskakiwała co 200-300 km, jednak po zmianie stacji paliw na orlen problem ustąpił ale po 10 tys km wyskoczyło znowu. 

Co już zrobiłem:

-wyczyściłem przepływomierz, przepustnice i obydwa zawory EGR, wymieniłem sondę lambda 1 (Denso) 10k temu.

Kupiłem obd2, udało się bez problemu skasować błąd samemu jednak uwagę zwróciły następujące parametry, mógłby ktoś spojrzeć i powiedzieć gdzie coś jest nie tak ? S ą to wartości z jazdy na benzynie, dodam że problem występuje zarówno na benzynie jak i na gazie (na gazie błąd wywala częściej). Z niepokojących objawów to na gazie falują obroty, na benzynie też ale dużo mniej, czasami szarpnie przy przyspieszaniu w zakresie od 2 do 3 tys obrotów, zdarza mu się zgasnąć po naciśnięciu sprzęgła jak np. dotaczam się do skrzyżowania i obroty spadają to potrafią spaść do 200 i machnie z 2 razy do 1200 i się ustabilizuje albo całkiem zgaśnie ale to rzadko. Jakieś pomysły? Proszę o pomoc

 

korekta krótkoterminowa bank 1 dochodzi do -29%

korekta długoterminowa bank 1 wynosi -25%

ciśnienie w kolektorze dolotowym 101 kPa

kąt wyprzedzenia zapłonu 15 stopni

masa powietrza wpływającego do silnika MAF 2,1 g/sec

położenie przepustnicy 38,82%

czujnik tlenu napięcie 0,8 V

czujnik tlenu 2 bank 1 wynosi 0%

czujnik tlenu 1 szerokopasmowy stosunek proporcji 15,3

czujnik tlenu 1 szerokopasmowy napięcie 2,41 V

kontrola i błąd systemu EGR 0%

napięcie modułu sterującego 16,95 V

względne położenie przepustnicy 25%

 

Pozdrawiam Michał

 

Edytowane przez Michalforester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,
 
Mam problem ze swoim subaraczkiem, mianowicie wyskakuje check p0172 zbyt bogata mieszanka bank1. Kontrolka po kasowaniu wyskakiwała co 200-300 km, jednak po zmianie stacji paliw na orlen problem ustąpił ale po 10 tys km wyskoczyło znowu. 
Co już zrobiłem:
-wyczyściłem przepływomierz, przepustnice i obydwa zawory EGR, wymieniłem sondę lambda 1 (Denso) 10k temu.
Kupiłem obd2, udało się bez problemu skasować błąd samemu jednak uwagę zwróciły następujące parametry, mógłby ktoś spojrzeć i powiedzieć gdzie coś jest nie tak ? S ą to wartości z jazdy na benzynie, dodam że problem występuje zarówno na benzynie jak i na gazie (na gazie błąd wywala częściej). Z niepokojących objawów to na gazie falują obroty, na benzynie też ale dużo mniej, czasami szarpnie przy przyspieszaniu w zakresie od 2 do 3 tys obrotów, zdarza mu się zgasnąć po naciśnięciu sprzęgła jak np. dotaczam się do skrzyżowania i obroty spadają to potrafią spaść do 200 i machnie z 2 razy do 1200 i się ustabilizuje albo całkiem zgaśnie ale to rzadko. Jakieś pomysły? Proszę o pomoc
 
korekta krótkoterminowa bank 1 wynosi 0% ale w trakcie jazdy skacze od -10 do +10%
korekta długoterminowa bank 1 wynosi -25%
ciśnienie w kolektorze dolotowym 101 kPa
kąt wyprzedzenia zapłonu 15 stopni
masa powietrza wpływającego do silnika MAF 2,1 g/sec
położenie przepustnicy 38,82%
czujnik tlenu napięcie 0,8 V
czujnik tlenu 2 bank 1 wynosi 0%
czujnik tlenu 1 szerokopasmowy stosunek proporcji 15,3
czujnik tlenu 1 szerokopasmowy napięcie 2,41 V
kontrola i błąd systemu EGR 0%
napięcie modułu sterującego 16,95 V
względne położenie przepustnicy 25%
 
Pozdrawiam Michał
 
napięcie modułu sterującego 16,95 V ??? Na pewno. Sprawdz ladowanie i zainteresuj sie regulatorem napiecia. Bledy moga sie brac z tej usterki

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...