Skocz do zawartości

Zakup Tribeci z lpg - czy to duże ryzyko?


Quasi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie wszyscy.

przymierzałem się do zakupu Outbacka z lpg ale w miedzy czasie pojawił się pomysł zakupu Tribecki z lpg lub z przeznaczeniem do założenia lpg.

podpowiedzcie czy to ma sens.

W sumie silnik 3,0 (bo na 3.6 jeszcze mnie nie stać). I to pytanie (analizując wielość przypadków uszkodzenia tego silnika po zasilaniu gazem) czy generalnie te silniki nie lubią gazu, czy może instalka 5 generacji - gaz ciekły sprawdzi się?

Generalnie małżonka zaakceptowała wygląd i kształty Tribecki (co nie było tak oczywiste), więc chciałem to wykorzystać i nabyć takie autko ale cały czas się zastanawiam czy nie będzie to cykajaca bomba (lpg).

Będę wdzięczny za podpowiedzi i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Quasi napisał:

Witajcie wszyscy.

przymierzałem się do zakupu Outbacka z lpg ale w miedzy czasie pojawił się pomysł zakupu Tribecki z lpg lub z przeznaczeniem do założenia lpg.

podpowiedzcie czy to ma sens.

W sumie silnik 3,0 (bo na 3.6 jeszcze mnie nie stać). I to pytanie (analizując wielość przypadków uszkodzenia tego silnika po zasilaniu gazem) czy generalnie te silniki nie lubią gazu, czy może instalka 5 generacji - gaz ciekły sprawdzi się?

Generalnie małżonka zaakceptowała wygląd i kształty Tribecki (co nie było tak oczywiste), więc chciałem to wykorzystać i nabyć takie autko ale cały czas się zastanawiam czy nie będzie to cykajaca bomba (lpg).

Będę wdzięczny za podpowiedzi i sugestie.

Pewnie warto poczytać ten wątek:

 

 

Ogólnie nie jestem fanem LPG, moim zdaniem jeśli szukasz w miarę "bezpiecznego" zakupu powinieneś skupić się na jakimś 2l silniku bez "wiatraka". Mocy nie ma za wiele, choć moim zdaniem jest wystarczająco do poruszania się z rodziną, nie jesteś zawalidrogą ani w ruchu miejskim ani na autostradzie i z ogólnej lektury, przez którą sam kiedyś brnąłem ten wybór wydał mi się najodpowiedniejszy (choć nieco wbrew fantazji).

Nie wiem czy tribeca była z takim silnikiem ale OBK na pewno.

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...