Skocz do zawartości

Pompa wspomagania impreza GC a Legacy II


Rafcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie czy pompa wspomagania z Legacy II 2.2 136KM pasuje do Imprezy gc8 98r. 2.0 125km? Szukałem po katalogach, ale jeszcze nie potrafię z tego dobrze czytać i tak naprawdę nic nie znalazłem, a po serwisach aukcyjnych piszą raz, że pasuje, raz że niee. Na fotkach wyglądają inaczej więc to chyba kompletnie nie to??? 

Czy można np. zamienić zbiorniczek poprostu, a mechanizm będzie ten sam?

received_281439906328351.jpeg

received_2630126100538313.jpeg

Edytowane przez Rafcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpięcie rurki tłoczącej jest inne, nie sprawdzałem czy da się to obejść inaczej niż wymiana przewodu. Korpusy pasują zamiennie do mocowania, kształt zbiorniczka nie wpływa na działanie ;) wydajność pomp jest taka sama, ciśnienie otwarcia przelewu może być różne, trzeba porównać w serwisówce, a i kółka mają inny wieloklin jak coś. Lepiej znaleźć pasującą.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś u siebie zmieniłem pompę z tej z okrągłym zbiorniczkiem na taką z prostokątnym, która była najmniej podatna na wycieki, chyba z wszystkich pomp montowanych w wolnossących Subaru z tamtych lat. Wszystko pasuje bez przeróbek. Wydaje mi się, że trochę silniejsze wspomaganie miała ta z okrągłym. 

 

pompa wspomagania2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwie na zdjęciu są w sumie identyczne w środku i na zewnątrz po za zbiorniczkiem, pasują zamiennie, różnica w sile wspomaganie raczej mogła wynikać ze stopnia wyeksploatowania. Wycieki są do ogarnięcia za parę groszy, gorzej jak stator i łopatki są zużyte. Niebieska na górze to już nowszy typ i ma różnice jak napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...