Skocz do zawartości

Swap silnika wrx 01-04 do gt99


browar1s1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Posiadam Impreze 98r z silnikiem z my99 i padł mi silnik (korba wyszła bokiem) Mam okazje do kupienia od znajomwgo silnik z wrx 01-04 Pytanie czy jezeli wziął bym sam blok z głowicami z wrx to czy osprzęt z gt my99 bedzie pasował (chodzi o kolektory skrzynia itp) Glownie chodzi o to zeby sam shortblock wymienic a resztę z mojego wziąć Tak żeby nie bawić się z kompem i elektryka Było parę podobnych tematów ale nie znalazłem odpowiedzi 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, niebieski708 napisał:

Jeśli się nie mylę to blok z głowicami pasuje. Trzeba jedynie zmienić (na te z gt99) koło paska rozrządu na wale i wałku ssącym lewej głowicy (tam gdzie są czujniki położenia wału i wałka)

 

Koło na wał główny pasuje P&P

koła ssące wałka rozrządu, nie przełożysz z głowicy GC do GD ma odrobinę inne wymiary osadzenia.

Wtyczki z czujników położenia, w niektórych rocznikach mają z innej strony języczki, wystarczy usunąć te co są w kolizji.

Czujniki działają tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sykatore napisał:

 

Koło na wał główny pasuje P&P

koła ssące wałka rozrządu, nie przełożysz z głowicy GC do GD ma odrobinę inne wymiary osadzenia.

Wtyczki z czujników położenia, w niektórych rocznikach mają z innej strony języczki, wystarczy usunąć te co są w kolizji.

Czujniki działają tak samo.

Pamiętam, że mi oba koła pasowały p&p z GT99. Może starsze gc8 miały inaczej ?

Edytowane przez niebieski708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...