Skocz do zawartości

Teorie spiskowe


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Mózg jak komputer kwantowy.

https://holistic.news/mozg-dziala-jak-komputer-kwantowy-czyli-gdzie-powstaje-nasza-swiadomosc/

 

"Twój mózg przewyższa możliwościami twój komputer, a nawet najbardziej zaawansowane superkomputery na świecie. Maszyny działają w oparciu o fizykę klasyczną. Istnieje jednak inny rodzaj komputera: komputer kwantowy."

 

"Wspomniany Hameroff, jeden z wiodących badaczy, przyznał nawet: „bardzo popularne było krytykowanie nas” po opublikowaniu ich modelu świadomości. Niemniej nauka opiera się na hipotezach, które prowadzą do odkrycia prawdziwej natury istnienia. Historia pokazała, że to, co kiedyś uchodziło za bezpodstawne, dzisiaj jest uznawane przez środowisko naukowe. Tak samo może być z kwantowym splątaniem w mózgu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, euyot napisał(a):

Maszyny działają w oparciu o fizykę klasyczną. Istnieje jednak inny rodzaj komputera: komputer kwantowy."

 

hmm... Nie wiem jak odebrać ten post. Czy to ironia czy wrzut ciekawostki.

Maszyny sterowane elektronicznie zawierają półprzewodniki, a te zawierają złącza PN, a tam już trochę kwantowo. :-)

Popularnonaukowe = uproszczeniowe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, azael napisał(a):

wrzut ciekawostki

Zdecydowanie ciekawostka.

Nie dawno gdzieś czytałem coś w stylu: a co jeśli mózg jest komputerem kwantowym". A teraz czytam, że naukowcy badają ten kierunek.

Arcy ciekawe. Ciekawe ile rzeczy takie odkrycie mogło by wyjaśnić.

Jaki potencjał (sci fi) takie coś ma.

 

Umieściłem to tu, bo marudy nieczęsto tu zaglądają.

 

40 minut temu, azael napisał(a):

elektronicznie zawierają półprzewodniki

Bańka z racji kilku klikniec teraz mi podpowiada kontent w tym kierunku i podszedł artykulik o odkryciu jakiego super ekstra materiału (nadprzewodnika), który może kopnąć rozwój kwantowych komputerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...