Skocz do zawartości

Oszust na OLX i Allegro Jelenia Góra FOTONIUTON Paweł Żak


arnoldpe

Rekomendowane odpowiedzi

Być może są z nami osoby fotografujące także szczerze ostrzegam ! Gość Paweł Żak jest z Jeleniej Góry pracuje w blacharnio-lakierni Ab Element na ul. Karola Marki 18D. Aktualnie jestem po wizycie u prawnika - odesłałem obiektyw z pismem wzywającym do zwrotu gotówki, ale nie liczę na sukces. Pewnie zostanę bez obiektywu i bez kasy i skończy się w sądzie - chyba, że Polica da radę. 


Kupiłem obiektyw Canon EF 24-105mm f/4 L w cenie 1300 zł. W opisie produktu było i jest wyraźnie napisane:
"... stan bardzo dobry, w pelni sprawny, gumy nie powycierane, szkla czyste. Af/IS pracuja bez zastrzezen."

https://www.olx.pl/oferta/canon-ef-2...9-IDBql0N.html

PAWEŁ ŻAK - "fotoniuton" nick z Allegro. Telefony 730019729 i 507738669
pełna oferta oszusta: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/3X8WE/

Płacę na konto, zamawiam kuriera i dostaję pięknie zapakowaną paczkę, obiektyw owinięty w 10 cm folii bąbelkowej. Myślę super gość, otwieram a tam:

- tubus z odłamanym plastikiem w dwóch miejscach - szerokość wyłamania 35 mm i 28 mm / masakra
- szkło zewnętrzne uderzone, odprysk z zarysowaniem dookoła i liczne rysy najdłuższe 6 i 8 mm
- mocno uderzony z boku stalowy korpus (na mocne uderzenie wskazuje uszczerbienie kawałka stali)

- obiektyw nie ostrzy pewnie z uwagi na mocne uderzenie
- zacinający się zoom

W tej samej minucie zrobiłem zdjęcia i opisałem całą sytuację w wiadomości na OLX (do dzisiaj brak odpowiedzi). Kilka SMS-ów brak odpowiedzi. Kilka telefonów, niektóre odebrane z informacją, że teraz nie ma czasu, bo jest w pracy. Ostatecznie otrzymałem informację abym się bujał i rozłączone połączenie.

Najlepsze na koniec, na jego koncie na Allegro nick: fotoniuton, znajduję negatywny komentarz prowadzący do aukcji z tym samym obiektywem i dokładnie z tym samym opisem :/ Czyli już raz kogoś oszukał, ale kupującego uratowała interwencja Allegro, treść negatywa:
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję  Nazwa: negatyw allegro canon.jpg Wyświetleń: 19 Rozmiar: 141,5 KB ID: 3054
Dotarł do osoby oszukanej w tej sam sposób 3 tygodnie wcześnie, która dzięki Allegro odzyskała kasę. Zamieściła nawet filmik na YT:

 

link do aukcji oszusta FOTONIUTON z Jeleniej Góry : https://allegro.pl/oferta/canon-ef-2...NmUwODUzMDQ%3D
 

Zdjęcia otrzymanego obiektywu, który miał być w bardzo dobrym stanie, szkła bez rys, w pełni sprawny Focus:

885631468_Rozbitytubusobiektywunr1-rozoony(5).thumb.jpg.824a5310394a7c9999230f7d29f1f19f.jpg1097593131_Uderzonyiuszczerbionystalowykorpusobiektywu(2).thumb.jpg.33ca3ffaf6fb833f7055aff8b4cb99a7.jpg623705244_Uderzonyiuszczerbionystalowykorpusobiektywu(4).thumb.jpg.4dd33bcdc48da288fde9700ed5674c45.jpg1108282286_Uderzoneiporysowaneszkogwneobiektywu(2).thumb.jpg.a1bfdfab623e17b335236da1c7ef9dc9.jpg1616008482_Uderzoneiporysowaneszkogwneobiektywu(1).thumb.jpg.1d8f076c7b227f449e6da923448b0427.jpg448274583_Rozbitytubusobiektywunr1-rozoony(1).thumb.jpg.bc7fe6c427bc7c4fa61deb78a305e78a.jpg753738474_Rozbitytubusobiektywunr2-rozoony(2).thumb.jpg.377790e6da4769a88db0909f434106fe.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arnoldpe zapisz sobie gdzieś treść ogłoszenia, najlepiej ze screenami jakby link wygasł. Z takimi dowodami, pewnie ogarnięty prawnik jednak wygra (zwłaszcza z tym, że przedmiot był sprzedany, wada została uznana przez sprzedającego, bo jednak wygląda, że zwrot był i ktoś w złej wierze sprzedał Ci go z opisem, że jest dobry, bez zastrzerzeń itp). Także warto z tym pewnie powalczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mam zapisane wszystko:

- ogłoszenie w dniu kupna 

- treść wiadomości na olx 

- smsy wysłane 

- nagrane rozmowy tel 

- nagranie z monitoringu z odbioru i odpakowywania paczki 

- dokładne zdjęcia uszkodzeń 

- nr fabryczny obiektywu 

- nr przesyłek GLS

- poprzednie ogłoszenie z Allegro 

- poprzednie zdjęcia z Allegro 

- treść sporu na Allegro 

- dane osoby oszukanej z dyspozycja podania Policji nr tel itd

- 3 adresy oszusta 

- 3 nr telefonu oszusta 

- miejsce pracy i zamieszkania 

- filmik z pakowania zwrotu obiektywu wraz z pismem o odstąpieniu od umowy 

 

Chyba więcej się nie dało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...