Skocz do zawartości

Forester SBD i Błąd P1380 - układ napędowy


wtw

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, wszystkim.

Chciałbym Was podpytać o kod błędu P1380 w Forku SBD, co on konkretnie oznacza i czy można z tym jeździć. Czytałem na forum, że ten błąd powiązany jest ze świecami żarowymi i  może oznaczać ich wymianę. Pytanie czy tak jest faktycznie i czy tylko dotyczy świec czy może jeszcze czegoś innego. Na wtorek umówiony jestem na przegląd i przy okazji będzie można to ogarnąć pewnie, ale do wtorku jeszcze zostało parę dni, a ja mam do zrobienia w weekend około 300 km i nie wiem czy ruszać Forka, czy dać mu spokój, żeby większego bigosu nie narobić.

Dodam, że początkowo zaświeciły mi się kontrolki check engine i kontrola trakcji jak na poniższej fotce, a Torque pokazał właśnie błąd P1380. Dziś rano kontrolki już się nie świecą, ale Torque nadal wykrywa ten błąd, poniżej screen z Torque.

Z góry dziękuję za wszelkie info w tym temacie.

 

P1380_.jpg.dc1a9dd3a28cadd2694dc5cbb1b60415.jpg.

P1380.thumb.jpg.636d44da508c50eaee53d7a1ac9a224e.jpg

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej któraś ze świec przestała działać - albo za słabo działa. 

W dieslu tego nie poczujesz - w końcu do rozruchu nie potrzebujemy iskry - diagnostyka z wymianą w ASO mnie kosztowała około 700 PLN (w tym czyściłem wtryski). 

Tylko w tej sytuacji zawsze jest ryzyko że ukręcą gwint świecy i wtedy koszta mogą być trochę inne...

I z tego powodu polecam ASO - czymś leją w gniazda czekają odpowiedni czas i powinno wszystko puścić ładnie...

Informacje z Pamięci zaliczyłem coś takiego rok temu :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Panowie, mogę na spokojnie spędzić weekend. 

Przegląd będzie nie w ASO,  ale warsztat który będzie go robił specjalizuje się w Subaru, więc jak sądzę, wiedzą co w trawie piszczy.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...