Skocz do zawartości

wymiana cewki zapłonowej i brak iskry


Maryo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dwa dni temu zjarała mi się cewka zapłonowa. Jechałem i w pewnym momencie wywaliło dwa cylindry, jechałem jak traktor. Zatrzymałem się i poczekałem chwilkę, po odpaleniu to samo i do trego check mi zaczął migać a że byłem niedaleko domu więc postanowiłem dojechać i zobaczyć co jest. niestety nie dojechałem i musiałem zjechać na pobocze i telefon po hol. W międzyczasie obadałem co jest i okazało się że cewka jest stopiona przy wyjściu na cylinder 2, no to ok wiadomo o co chodzi. Auto pod dom i zamówiłem nową cewkę, dzisiaj doszła więc wymiana i co? Dalej nic....kręci i kręci bez efektu. Sprawdziłem cewkę czy w ogole jest iskra i nie było nic.tak jakby w ogóle nie dostawała prądu. NIe wiem co jest grane, sprawdziłem bezpieczniki i są ok, odpiąłem aku żeby się błędy wykasowały i na razie czekam ale nie liczę na zbyt wiele.kabli raczej nie pomyliłem , ale kto wie... jak są rozstawione cylindry w boxerze?patrząc od przodu silnika to po lewej od dołu jest 1 i nad nim 3  a po prawej od dołu 2 i nad nim 4?

Najgorsze jest to że pilnie potrzebuję samochód a w sobotę u mnie warsztaty nie pracują...

Może ktoś mi w tym temacie pomoże?

Będę bardzo wdzięczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...