Skocz do zawartości

Składanie dołu ej20 my98 + głowice my99


Kamisfr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak jak w temacie chciałbym złożyć dół silnika z Gt MY98 z głowicami od GT MY99. Jedni mówią ze się nie da jedni, że się da i już zgłupiałem. Pytanie jest jaką grubość uszczelki pod głowicę zastosować ? Głowice były planowane 2 razy,za drugim razem zostało zebrane 0,1 mm wcześniej nie wiem bo nie było to robione za mojej kadencji. Może ktoś zna oryginalną wysokość głowic z tego rocznika,to wtedy udałoby mi się dojść ile zostało splanowane. 

 

Z góry dzięki za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, 133699 napisał:

Dlaczego miałoby się nie dać? przecież rocznikowo od 96 te silniki były identyczne. Chyba, że masz głowice z np. forestera to masz kilka pierdół innych. 

Jeden pan ze znanych sklepów z częściami do subaru mi tak powiedział kiedy dopytywałem którą uszczelkę pod głowicę zamówić . Głowice mam od imprezy gt my99. Więc jesli piszesz, że są takie same to teraz to ważniejsze pytanie, jaką uszczelkę kupić ? Roczniki od 96 do 00 miały takie same uszczelki o takiej samej grubości ? Czy też przy zmianie głowic w roczniku 99 zastosowali inną uszczelkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, 133699 napisał:

przecież rocznikowo od 96 te silniki były identyczne

Kompletna bzdura.

 

Seryjny dół późnego EJ20G z głowicami EJ205 najlepiej połączyć 11044AA463, tym bardziej że piszesz o dwukrotnym planowaniu głowic, ich standardowa wysokość to bodajże 127,50 mm. Osprzęt masz pod EJ205? Starszego kolektora dolotowego nie przykręcisz do tych głowic bez przekładek ale to pewnie wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...