Skocz do zawartości

Subaru Legacy 2.0 D


Sebastian Górecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...posiadam Subaru Legacy 2.0D....od pewnego czasu auto sie dusi i traci moc a po chwili mulenia znowu dobrze chodzi....na biegu jałowym nie równo chodzi.....zrobiłem diagnostykę u kolegi i wyszedł błąd z pompą paliwa......to może być ta pompa w zbiorniku czy juz pompa wtrysku(kolega wskazał na nia) pomóżcie.

Edytowane przez Sebastian Górecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłeś ostatnio na rezerwie  ? Ja tak miałem w innym aucie że po jeździe na rezerwie mulil jak by turbo siadało a po jakimś czasie było okej syfu zaciągnęło i w filtrze siedziało sporo .  Co do samej pompy trzeba  by sprawdzić ciśnienie jakie daje  napewno gdzieś są jakieś dane ale no nie wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

To bardzo niebezpieczny objaw!!!  Sprawdź filtr paliwa, a najlepiej od razu go wymień!!!

Jeżeli układ jest dobrze odpowietrzony i dalej tak się dzieje to koniecznie sprawdź wtryskiwacze.

To były pierwsze objawy przed uszkodzeniem silnika, w konsekwencji pęknięcia bloku, obracająca się panewka od strony sprzęgła - generalnie - silnik już złom.

Szukałem przyczyny i okazało się że wtryski były "złomy" - mechanik powiedział że to najprawdopodobinej było przyczyną uszkodzenia silnika (nie równa praca wału korbowego-naprężenia/ugięcia-przez to popękał blok, panewka nie dostała smarowania bo rozszczelniły się kanały olejowe - więc ją obróciło). Co prawda sam wał jest prosty, ale popękany blok to złom i praktycznie nie do zdobycia za rozsądną cenę a nowy to 15tyś zł.

Napisz czy udało Ci się uporać z tym problemem.

Pozdrawiam

Edytowane przez Mirek 67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...