Skocz do zawartości

Ślonski gotki o piyknych autach... i nie yno


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli co, jak przyjadę do Katowic, to mogę podejść na ulicy do kogoś obcego i spytać "Pizdnąć cię w dekiel ?"
:grin: toś teraz rozluźnił atmosferę :grin: to znaczy zupełnie coś innego i mógłbyś za to nachytać. To co napisałem można by porównać do " jakiś jod na łeb komuś siod" lub mniej hardcorowo " powaliło Cię" Co do słowa będącego przedmiotem sporu, przyznaję - nie znałem takiego określenia ( moja wina ) Cóż wiele rzeczy człowiek nie wie, ale cały czas sie uczy. Jak wspomniałem wcześniej wyrywny jestem i stąd taka reakcja (mam to w standardzie) Obiecuję poprawę. OK ? :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Germanofile

Te synek, Ciebie cołkiem na dekiel pizuo? tak Cie świńdzom jedynki ja?

 

Pobił byś lekarza, który by Ci powiedział, że masz hemofilię (to taki przykład, bo na pewno nie masz)? Jak ktoś Ci powie, że lubisz Subaru to się na niego obrażasz, czy od razu w łeb mu dajesz? A może jakieś inne regionalne zwyczaje, bo tacy górale np. mają tendencje do biegania z siekierami za kimś gdy się zdenerwują?

 

WRC fan, to jak Witek tak ma w standardzie to go uspokój. A to czym ja go obraziłem?

 

Ja jestem spokojny. To ty wybuchasz i obrzucasz mnie bezpodstawnymi zarzutami, co Ci WRC fan bardzo ładnie wytknął.

 

Muszę przyznać, że bardzo ładnie zareklamowaliście mi Śląsk. Teraz wiem, że jak tam będę to nie powinienem się zatrzymywać. Dobrze, że przynajmniej na stacjach benzynowych wszystkim sprzedają benzynę. :roll:

 

 

Co chwilę czytam o "krakowskich centusiach" na forum i jakoś się nie obrażam.
Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek użył słowa centuś w zestawieniu z Poznaniak czy Krakus. Co najwyżej skąpiradło, ale to już inna historia. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, ale obróciłeś kota ogonem :lol: Cały czas pisałeś że coś tam coś tam... Że to Przemqa obrażam, że na Warszawę coś tam, a to że Ciebie coraz bardziej, a to że paska za przekleństwa mi dać, itp... Pokaż mi gdzie ja to napisałem obraźliwie?? No o Warszawie pisałem, ale nie w obraźliwym kontekście. I teraz mi mówisz że ja bezpodstawnie coś na Ciebie napisałem?? No niech mi ręce opadną... Pierdoły piszesz, coraz to z innej beczki a poptem się dziwisz że ktoś się na Ciebie wkurzy. Nawdychałeś się czegoś czy jak? Tak apropos, gubisz się w tym co piszesz. Nie będę już z Tobą dyskutował, bo szkoda nerwów. Synki, Wom to samo proponuja i bydzie Śwjyny spokoj, bo yno krew psuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk55XL, jakoś dziwnie WRC fan zrozumiał o co chodziło z Przemqiem i Warszawą, jakoś Mark L.A się nie obraził. To nic złego o Ślązakach nie napisałem, z języka śląskiego nie naśmiewałem. To ty mnie wyganiałeś z tego tematu, dodam, że dość niesympatycznym tonem, który nadal utrzymuje się w twoich wypowiedziach. Ja do Ciebie mówię normalnie i nie bez szacunku, za to ty tak jak byś za chwilę miał mi przyłożyć. Weź lepiej się zastanów nad sobą. Przeczytaj jeszcze raz watek, najpierw pomyśl, a później wściekaj. Dopóki tego nie zrobisz to nie mamy o czym pisać, bo cały czas się nakręcasz. Dobrze, że są tu inni Ślązacy, z którymi mogę sobie porozmawiać i zapytać o kilka rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, nie kłoćmy się już w końcu, ale to Ty jakieś podteksty sypałeś, paski mi chciałeś podarować itp. Gdzie do Przemqa biłem i gdzie przeklinałem? Więc za co miałem paska dostać? Najeżdżałeś jako pierwszy na mnie i dziwisz sie ze sie z leksza wkurzyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te synek, Ciebie cołkiem na dekiel pizuo?

 

Gwara, gwarą, ale nie życzę sobie takiego dogadywania innym forumowiczom...

 

Nie chciałbym się tu wcinać w dysputy, bo ze mnie taki Ślązak, jak z koziej życi aszynbecher (zdecydowanie zaliczam się do goroli, w dodatku z krakowsko-centusiowym rodowodem :mrgreen: ) i po Śląsku mówić nie potrafię, ale chcę tu zwrócić uwagę, że jedną z cech gwary śląskiej jest spora rubaszność i dosadność określeń.

Mnie te sformułowanie jakoś nie wzburzyło, wręcz powiedziałbym, że użyte teraz w tym kontekście mieści się w formie żartu. Trudno mi to wytłumaczyć, trzeba poprzebywać między Ślązakami żeby zrozumieć o co chodzi, chwycić to poczucie humoru i sposób jego wyrażania.

I nie ma tu się o co obrażać! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedziałbym, że użyte teraz w tym kontekście mieści się w formie żartu. Trudno mi to wytłumaczyć, trzeba poprzebywać między Ślązakami żeby zrozumieć o co chodzi, chwycić to poczucie humoru i sposób jego wyrażania.

I nie ma tu się o co obrażać!

Otóż to ;)

jedną z cech gwary śląskiej jest spora rubaszność i dosadność określeń.

Też prowda.

Tak apropos Jarmaj, czasem niektórzy nie są wcale rodowitymi ślązakami, zato poczuwają się ślązakami, chodzi tu o utożsamianie się. Znam przypadki, że czasem niby ten rodowity "gorol" czuje się bardziej ślązakiem niż rodowity ślązak. Taki mały paradoks. Tak w ogóle to żeby ludzie bardziej zrozumieli mentalność i poglądy ślązaków (takich tych z dziada pradziada) musieliby trochę przynajmniej zgłębić się w historię śląska. Większość może na tym forum uważa że śląsk od zawsze był częścią Polski a defacto od 1338 do 1945 śląsk nie miał nic związanego z Polską. A jako ciekawostka, chrzest śląska miał miejsce w 863roku czyli zdziebko wcześniej niż chrzest polski ;)

adamusmax, a po jakimu to? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do restauracyji we Bytómiu prziszoł taki fajny młodzik. A we rancie siedzieli przi piwje górnicy. No i tyn młodzik pyto sie kelnerki czy może dostać dwa kreple. No, nale łón pedzioł po gorolsku: "paczki". I ta kelnerka prziniesła mu te kreple. A łón jyj na to:

- Za te dwa paczki, całuję pania w raczki.

To spodobało sie kelnerce i pyto go czy by jeszcze czegoś niy chcioł.

- No to dwa ciasteczka, proszę. - Kelnerka prziniosła, a łón jyj tak:

- Za te ciasteczka, całuję pania w usteczka.

A ci górnicy przi piwje to ino słuchali, nale jedyn niy wytrzimoł a pado na głos:

- Panie, a możebyście se i zupa łobsztalowali!

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen:

A to znocie ???

 

Dwóch Ślónzoków stojóm we drogeryji a godajóm se tak ło wszyjstkim. Kole nich stoł taki jedyn ze wschodniyj Polski, sucho ich, ńy pojmuje godki a pado do nojbliższygo:

- Pan Polak?

- Niy! Po gróntfarba! - łodpedzioł mu tamtyn.

 

 

Antek łoznajmja Franckowi:

- Mjarkuj, synek! Jada autym do Angli!

Na to Francek:

- A czy ty wjesz, że tam je ruch lewostrónny?...

Spotykajóm sie nastympnego dnia i Antek łod razu zaczyna:

- Dobrze, żeś mi pedzioł ło tym ruchu lewostrónnym!... Wypróbowołech ze Bytómia do Katowic. To je koszmar!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ślonski Łindołs widzieli już ?

Ja, już downo boł.

 

Jak byłech z psym polotać to spotkołech Gerarda, tyż z psym. Pierunie! sie porobiło! psy sie zwadziły. Ino że mój zeżar cołkiego uonego. Gerard pierwy mie sprzezywoł, ale potym zapytoł: skąd mosz takiego psa? No to mu poedziouech cało prowda, że ujek mi go prziwióz z Afryki ino jo mu grziwa ścioł. :grin: :wink: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś Wom powjym :) Kupiłech se dzisio fajno maszynka, Syrynka stopiontka :grin: Godom cołkiem serio tera ;) I niewjym czym mom teraz na tyn spot przyjechać :mrgreen: I powjym szczerze że kupa ludzi mie po drodze o te auto zaczepiało :o Ludzie wjększe zdziwko walyli niż ze Subaru :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk55XL, jak tam piykne auto Zipa ? jeździ ?

 

 

...Przichodzi chop do lykorza, tyn go bado i wrzeszczi: Symulant! prosza wyjść! Chop wyłazi, obaloł sie i umar. Ludzie z poczekalniy lykorza wołajom, a słyszeli co wrzeszczoł na tygo chopa. Lykorz wyłazi, stwierdzoł zgon i godo: widzicie, woloł umrzeć niż iść do roboty. :grin: :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...