Jump to content

Nie otwiera się klapka paliwa Frester

Jarek 1947
 Share

Recommended Posts

Sprawdzić czy linka wypadła z zaczepu, jeśli masz takie rozwiązanie, jeski tak pociągnąć ją np. kombinerkami, żeby nie uszkodzić a potem naprawić

W swoim SG miałem tak, że blaszka,  która była przy blokadzie w kalpce była za mocno lub za słabo przygięta(nie pamietam już). Żeby ją otworzyć musiałem coś podłożyć pod dźwignie, potem do klapki i delikatnie ją odsunąć, wsuwając kluczyk za klapke.

Zagiołem lub odgiołem blaszke i od kilku lat jest dobrze.    

Podepne sie pod temat. Mi z koleji nie zamyka sie klapka w forku 1. Odginam ta blaszke na 10sposobow i nic ? Przycisk zwalniajacy przy korku wlewu paliwa(bialy) po nacisnieciu ladnie sie chowa a po puszczeniu odskakuje. Ktos cos podpowie? Czy poprostu zle podginam ta blache?

W dniu 9.02.2019 o 17:36, Jarek 1947 napisał:

Nie otwiera się klapka wlewu paliwa , co zrobić?

Prawdopodobnie jest tak jak pisze evi, al nie bardzo zrozumiałem jak ją mam otworzyć, i jaki kluczyk usunąć. Klapka otwiera się dźwignią przy siedzeniu.

No masz podciągnąć i zablokować w tej pozycji dźwigienkę, a kluczyk to tylko narzędzie (lepszy będzie cienki śrubokręt) do podważenia klapki wlewu paliwa. Lepiej jednak najpierw zajrzyj pod tapicerkę przy dźwigience.