Jump to content

Pawlick

Nowy
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

About Pawlick

 • Rank
  ..:: Świeżynka ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Włocławek
 • Auto
  Forester XT 2016 Platinum

Recent Profile Visitors

204 profile views
 • kww

 1. Chciałbym by jeszcze ktoś z Działu Technicznego czy Dyrekcja się wypowiedział by mnie uspokoić z tymi wahaczami.
 2. Witam. Chciałem zapytać czy to normalne, że wahacze w moim Foresterze XT 2016 r., po przebiegu 18 tys. km wyglądają tak jak na zdjęciu ? Czy koledzy z forum też tak mają u siebie w autach ? Być może tego się nie zabezpiecza przed korozją ale chciałem się upewnić. Pozdrawiam.
 3. Po umyciu auta jest tylko mała rysa i brak zniszczeń. Oczywiście, że moja wina bo w końcu ja byłem kierowcą. Chodzi o ewidentny błąd wskazania kamery w moim przypadku, która PO TO JEST, by z niej korzystać. Temat niech będzie przestrogą jak pisali koledzy wyżej, to tylko wspomagające urządzenie. Kolego wyżej nie wiem z jaką prędkością Ty cofasz autem ale czytaj ze zrozumieniem mój post to się dowiesz jak cofałem i hamuj chłopie wyobraźnię. Temat do zamknięcia.
 4. Mam na sztywno pomyliłem z Mazda i VAG. Fakt jest taki, że przytarłem bazując na kamerze. Kamery w aucie mam od wielu lat i nieraz cofa się na centymetry. Po to to jest.
 5. To jest drugie podejście dla zobrazowania sytuacji. Te linie są ruchome kwestia ustawiania kiery. Ekran obserwowały dwie osoby ja i pasażer i auto wychodziło na ekranie bez problemu obok Sprintera. Subaru może sprawdzić po swojemu ja auto chętnie udostępnię.
 6. Linie wyznaczające pojazd również się zawężają i powinno to być tak ustawione by nie wprowadzać w błąd - tak mam w innych autach i nie ma z tym problemu. Linie auta minęły Sprintera na monitorze, a w rzeczywistości doszło do obtarcia.
 7. Witam. W dniu dzisiejszym, wyjeżdżając zza zaparkowanego obok auta dostawczego obtarłem zderzak Forestera. Jakże duże było moje zdziwienie i mojego pasażera gdy powoli cofając na podstawie kamery cofania doszło do kolizji aut i obtarcia zderzaka mojego trzymiesięcznego XT'ka gdzie na kamerze auta jeszcze się "mijały". Cofając zdążyłem jedynie wypowiedzieć do teścia słowa - dobrze, że w takich sytuacjach jest kamera - po czym doszło do kolizji aut. Od razu wyjaśnię - cofam zawsze na lusterkach, jednak w tej sytuacji auto dostawcze - Sprinter, które stało obok mnie (ciasny parking McDonalds) zasłaniało mi ruch poprzeczny, za tymże autem - kamera dała mi możliwość podejrzeć, czy nic nie nadjeżdża z prawej strony, zza tegoż auta dostawczego i powoli się wysuwałem z parkingu. Po wyjściu z auta podszedłem do kierowcy w Sprinterze i co usłyszałem - "Pan sobie skalibruje kamerę, bo widziałem, że Pan patrzy na monitor a uderzył mnie Pan - coś chyba jest z odczytem nie halo". Wróciłem do auta w ciężkim szoku i mówię, zrobię próbę raz jeszcze bo nie wierzę. Wyszedłem do kierowcy Sprintera poinformować go, że chcę sprawdzić urządzenie i chcę cofnąć raz jeszcze. Załączam zdjęcia widoku z kamery i zdjęcie sytuacji z lusterka i pozostawię bez komentarza. Liczę na stanowisko Dyrekcji w tej sprawie - gdzie te bezpieczeństwo Subaru, skoro urządzenia pokładowe źle odczytują otoczenie? Doposażyłem auto we wszelkie możliwe dodatki, wraz z czujnikami cofania (piszczą w czasie jazdy np w silny deszcz), Webasto, wszelkie nakładki nadkoli, chlapacze, maty, dywaniki, hak, listwy progowe, rolety szyb z tyłu i nawet chromowane wykończenie cupholderów i w tym momencie jestem zawiedziony i zwyczajnie zszokowany. To naprawdę nie była moja wina, zachowałem ostrożność wykonując ten manewr i zostałem przez auto wprowadzony w błąd, co doprowadziło do zdarzenia. VW Passat, którego użytkuję i Mazda 6 (2014 r.), którą jeździłem dwa lata i zmieniłem na Forestera odczytują otoczenie bardzo precyzyjnie. Oczekuję kalibracji urządzenia (zbyt wąsko liniami na kamerze jest oznaczona bryła Forestera, która w rzeczywistości jest szersza) i liczę na stanowisko Pana Dyrektora co zrobić z uszkodzeniami. Gdybym czuł się winny, uruchomiłbym polisę AC ale nie zostawię tego w ten sposób gdyż zdarzenie nie wynikło bezpośrednio z mojej winy, zagapienia się czy też braku ostrożności. Z poważaniem, Pawlick
 8. W przyszłym tygodniu odbieram u nich Forestera XT. W porządku ekipa zarówno sprzedawcy (pozdrawiam Pana Marcina) jak i serwis, który mi doposaża auto. Pierwsze Webasto od nich będzie moje. Salon super nowoczesny.
 9. Witam. Jako, że stoję przed zakupem nowego Forestera XT proszę o potwierdzenie bądź zdementowanie informacji, które widnieją na stronie Subaru, w poniższym linku i które będą w wersji Europejskiej Eyesight wyciszenie szyby (akustyczna), wyciszenie podłogi i nowe uszczelki, moc silnika podniesiona do 250 KM, poprawiona skrzynia CVT, aktywny tempomat, zmienione lampy i światła, zmieniony zderzak, automatyczne światła drogowe nowy grill i zderzak nowe wzory felg 2 fotele przednie z pamięcią grzana kierownica w opcji czujnik martwego pola i czujnik ruchu poprzecznego z tyłu (4 czujniki utradźwiękowe w pokrywie zderzaka assystent hamowania nowe skóry i inne Dealer informuje mnie tylko o Eyesight na Europę. Jednak gdyby zmian było więcej to wolę poczekać. Kiedy planowane są w sprzedaży w PL modele po zmianach? http://media.subaru.com/newsrelease.do?id=940&mid=1&allImage=1&teaser=2017-subaru-forester-offers-advanced-safety-features-greater
 10. Witam wszystkich. Przymierzam się do zakupu Forestera więc rejestruję się by poszukać informacji, dopytać o szczegóły. Pozdrawiam. Pawlick.
×
×
 • Create New...