Skocz do zawartości

dragon666666

Użytkownik
  • Postów

    214
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez dragon666666

  1. 18 minut temu, AdaSch napisał:

    jeszcze jest relif w pompie który jako główny reguluje ciśnienie. Jak źle trzyma relif filtra to też może być dobry trop. Ja mam elektroniczny AG i jest jest stabilnie.

     

    Dzięki za podesłanie schematu . To zapewne będzie dalszy krok w szukaniu przyczyny skaczącego ciśnienia jesli tester okaże sie wadliwy. 

  2. HEj. Potrzebuje pomocy w rozgryzieniu skaczącego ciśnienia oleju. 

    Zacznę od dość istotnych informacji na temat silnika i jego kondycji. Silnik został wyremontowany w zeszłym roku, pierwszy szfil cylindrów, nowe tłoki HBR, pierscienie, wał o oznaczeniu 12200AA390 , nowa pompa oleju 11 mm 15010AA360 , panewki ACL Race, nowe uszczelki , regenerowane głowice i nowe korby MaxPendingrods. Wszystko osobiście poskładałem, zgodnie z odpowiednią siłą dokręcenia kluczami dynamometrycznymi. Silnik pali od strzała, nie bierze oleju, ma moc ale miałem przeczucie ze cos może być nie tak :) taki wewnętrzny niepokój :) . Kupiłem miernik ciśnienia oleju aby zobaczyć czy trzyma parametry i patrząc po filmach na YT widziałem ze wskaźnik przeważnie jest stabilny podczas mierzenia, wskazówka idzie proporcjonalnie do zwiększania obrotów lub rozgrzania silnika. U mnie natomiast skacze i nie może w zaden sposób ustabilizować sie na jałowych obrotach. Stabilizuje sie po dodaniu gazu i pokazuje jakies 6 barów. 

    Pytanie czy to akceptowalne, czy uszkodzona jest pompa oleju, może oring na pompie zawinął sie podczas składania ?? Martwic sie , szukać przyczyny ??

  3. W dniu 22.04.2021 o 21:25, mirasek napisał:

    S-turbo ma prawie 3,5 obrotu z dużym przełożeniem, każda inna maglownica będzie lepsza (oprócz obk pierwszej generacji, bo ma taką samą), to jedna z największych wad tego auta w serii. W jednym z forków mam włożoną z legacy/imprezy, lock to lock jest niewiele mniej bo 3,2 ale ma mniejsze przełożenie i lepszy skręt, tam gdzie w egzemplarzu z fabrycznym maglem muszę przekładać ręce, to w tym zmienionym ten sam manewr robię bez odrywania rąk.

    Ogólnie magiel z GC czy BD powinien być p&p do SF, nowsze mają inny wieloklin ale to też jest do obejścia.

    Z kolei bardzo krótki magiel bez zmiany zawieszenia to też nie jest dobry pomysł.

    hej, Dzieki za odpowiedz. Mam zmodyfikowane, obniżone zawieszenie , przymierzam sie do odnowienia calosci gum w zawieszeniu i od razu pomyślałem o modyfikacji układu kierowniczego. Reasumując idealnym rozwiązaniem P&P powinno byc przeszczepienie magla z imprezy GD. Chyba ze w tej cenie jest cos lepszego ?? 

  4. W dniu 25.01.2021 o 15:29, ewemarkam napisał:

    Czegoś nie rozumiem. To jest remont? To jest UPG w zasadzie, albo jak ktoś woli tzw góra silnika. Do remontu trochę brakuje.
     

    do tego do wymiany komplet uszczelek glowicy( kapy zaworowej, swiecy, śrub pokrywy zaworowych), uszczelniacze zaworowe, uszczelki kolektora, zapewne nowe koło pasowe, nie wiem jak z rozrządem. Jak juz robić to porządnie a nie po kosztach bo remont może przyjąć nie tą drogę co trzeba. 

    • Lajk 1
  5. W dniu 8.09.2020 o 14:50, kleyou napisał:

    Rozebrałem dzisiaj bagażnik i czekam na taktykę ze strony blacharza :) BTW. Może ktoś ma dobrego z Poznania lub okolic?

     

    Wymienię przy okazji rurę od wlewu paliwa, bo na pewno jest nadżarta, reperaturki progów + błotników.

     

    W jednym miejscu stoi woda. Skąd to może lecieć?

    IMG_20200908_142438.jpg

    IMG_20200908_142451.jpg

    IMG_20200908_142457.jpg

    IMG_20200908_142504.jpg

    IMG_20200908_142511.jpg

    IMG_20200908_142525.jpg

    IMG_20200908_142537.jpg

    IMG_20200908_142547.jpg

    IMG_20200908_142608_BURST001_COVER.jpg

    IMG_20200908_142608_BURST002.jpg

    IMG_20200908_142615.jpg

    IMG_20200908_142623.jpg

    IMG_20200908_142629.jpg

    IMG_20200908_142635.jpg

    IMG_20200908_142649.jpg

    IMG_20200908_142659.jpg

    Na moje rozwarstwił sie kielich od nadwozia . Powinno być widać od wewnątrz auta . Dlatego nadkola rdzewieją od srodka a nie od zewnątrz :)  . Jestem z okolic Poznania ale naprawiałem to pod Wągrowcem. 

  6. 12 godzin temu, Rafaelo napisał:

    Mam u siebie podobnie jak u Ciebie , ale do póki się nie grzeje to nic nie robię.
    Może teraz jest lepsza sprawność silnika i nie ma takiej temp. emoji848.png


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

    miałem podpiętego kompa i patrzyłem na temperaturę oraz załączanie wiatraków. Z tego co zaobserwowałem to jest tak jak w tabeli. Bede jeszcze obserwował ale z tego co widze to są to ustawienia fabryczne.

    • Super! 1
  7. Jak powinny działać wentylatory chlodnicy?? Oba powinny włączać sie od razu czy drugi po przekroczeniu wyższej temperatury ?? Juz mówię w czym rzecz. Jestem po wgraniu nowej mapy i do tej pory wentylatory oba odpalały sie jednoczesnie. W tej chwili jest tak ze main fan włącza sie pierwszy a sub fan dosłownie rusza i po chwili zatrzymuje sie. Temperatura nie przekracza srodkowego pola. Jesli włącze klimatyzacje w momencie działania main fan-a to sub fan załącza sie od razu . Po kilkunastu sekundach ( tak jak działa kompresor) wentlatory chodzą po czym przy następnym załączeniu sprężarki klimy ponownie działa tylko main fan. Sub fan załącza sie na chwile i przestaje działać.  

    Sub fan jest sprawny, przekazniki, bezpieczniki w komorze silnika są sprawne, zamiana miejscami nic nie wnosi. Czy to usterka czy wentylatory ( chłodzenie ) działa w ten sposób ?? 

  8. 2 godziny temu, Wade napisał:

    Jeśli też masz taki problem to ja bym na twoim miejscu zrobił otwór nad nakrętką, chwycił zwykłą nasadka, odkręcić i tyle. A przy montażu też wrzucić nakrętke , chwycić nasadką, skręcić i tyle. Za często raczej się nie odkreca tylnej belki więc wydaje mi się że zabawa w ciecie i spawanie podluznicy to chyba trochę za dużo roboty. Przy mojej propozycji potrzebujesz tylko klucze nasadowe i wkretarke a tak to spawarka, szlifierka, porządna antykorozja i ogólnie więcej pracy. Ale to tylko moja opinia i to nie poparta doświadczeniem bo nigdy mi się tak nie przytrafiło.

    Pomysł dobry . Narazie jeszcze tego problemu nie mam ale widzę po stanie śrub i belki ze temat przyjdzie dość szybko i nie będzie to prosta wymiana . Próbowałem testowo odkręcić jedna śrubę belki i trzyma strasznie mocno wiec najpewniej zostanie urwana . Co do rzekomego urwania to są filmiki pokazujące rozwiercania otwornice od góry ( w bagażniku ) i tam łapanie nakrętki .

  9. W dniu 1.05.2020 o 14:06, skwaro napisał:
    W dniu 1.05.2020 o 14:02, dragon666666 napisał:
    U mnie ciasno jest przy fabrycznych, starych korbach a na tych chińskich sworzeń przechodzi gładko . Przykładowo wkładam sworzeń od góry  z jednej strony , puszczam i pod wpływem grawitacji przechodzi cały przez oczko korby .

    Pomierz wszystko dokładnie bo z tolerancjami tych korb jest loteria. A jak są za luźne to będą potem stukać. Tolerancje masz podane w manualu serwisowym.

    Z tolerancja powinno być ok. Mam jeszcze pytanie jak montować pare(set) bo pakowane są per wyważenie . Zaczynajac od przodu silnika z lewej i po kolei tak żeby para o takiej samej wadze korbowodow była na przeciwko siebie??

  10. 5 godzin temu, skwaro napisał:
    5 godzin temu, dragon666666 napisał:
    U mnie ciasno jest przy fabrycznych, starych korbach a na tych chińskich sworzeń przechodzi gładko . Przykładowo wkładam sworzeń od góry  z jednej strony , puszczam i pod wpływem grawitacji przechodzi cały przez oczko korby .

    Pomierz wszystko dokładnie bo z tolerancjami tych korb jest loteria. A jak są za luźne to będą potem stukać. Tolerancje masz podane w manualu serwisowym.

    Tak zrobię , nie ma co ryzykować . 

  11. 38 minut temu, skwaro napisał:
    Godzinę temu, dragon666666 napisał:
    Dopytam jeszcze czy powodem zatarcia była za mała tolerancja do sworznia ?? Było za ciasno na pozostałych korbach?? 

    Tak, jedna główka była przytarta, druga przebarwiona i zaraz też by padła. Sworznie tłoków były nowe w fabrycznym rozmiarze.

    U mnie ciasno jest przy fabrycznych, starych korbach a na tych chińskich sworzeń przechodzi gładko . Przykładowo wkładam sworzeń od góry  z jednej strony , puszczam i pod wpływem grawitacji przechodzi cały przez oczko korby .

  12. 13 godzin temu, skwaro napisał:

    To chińszczyzna klepana pod wieloma markami, m.in FMIC ma je w ofercie pod swoją nazwą. Rozbierałem jeden silnik z takimi tylko w Hondzie, poskładany był bez weryfikacji tolerancji i główka na sworzniu tloka się zatarła po kilkuset km od złożenia. Jakość wykończenia też raczej słaba. Ja bym raczej unikał, a do takiej mocy seryjne korby wsadził...

    Dopytam jeszcze czy powodem zatarcia była za mała tolerancja do sworznia ?? Było za ciasno na pozostałych korbach?? 

  13. Godzinę temu, Panbenonium napisał:

    Cześć

    Też o nich myślałem, ale zastanów się czy warto remontować silnik za cztery zera i cyfre z przodu i przyoszczędzić na korbowodach. Ja postawiłem na Manleye, ale jak nie celujesz w chore moce, to w sumie chyba każde kute korby będą cenowo wyglądały bardzo podobnie, gdzieś z 2000 zł.

    Chcę rozsądnie 260-280KM. Musze wyjaśnić :) juz je kupiłem , od miesiąca leżą i czekają na montaż tylko zastanawiam się czy warto bo jak słusznie zauważyłeś silnik swoje kosztuje a ze robię kompleksowo czyli praktycznie wszystko nowe, łącznie z kompleksową regeneracją głowic i pierwszym szlifem bloku i tak sie zastanawiam czy tym elementem, mimo ze jest nowy, nie zrobię sobie kuku.  

  14. mały UP

    Rozebrałem resztę silnika, dostałem sie do wału, korbowodów , tłoków. Poniżej zdjęcia panewek wału i korbowodów. Panewki korbowodowe strasznie wytarte i z dużymi uszczerbkami materiału. Panewki na wale w dosc dobrym stanie. Sam wał z licznymi rysami a i sama śruba wału nie wyglada zbyt zachęcająco wiec wydaje mi sie ze wał idzie na śmietnik, tym bardziej ze buduje go dla siebie. Oddaje blok i głowice do regeneracji oraz tłoki do pomierzenia. Jesli okaże sie ze tłoki tez na śmietnik to co wybrać aby wytrzymały około 260KM ?? 

    IMG_5901.JPG

    IMG_5905.JPG

    IMG_5904.JPG

×
×
  • Dodaj nową pozycję...