Jump to content

Hautameki

Użytkownik
 • Posts

  62
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Hautameki

 1. Tak, wiem że wahacze będą dłuższe i musiałbym je zmienić. Półosie też zdaje sobie sprawę, że są dłuższe. Pytanie jest czy te krótsze pasując o dyfra i zwortnicy z widetracka
 2. Chciałbym zmienić półosie w napędzie z Sti 2005 - w tzw. widetracku, czyli już szerzej i 5x114. Mam to w GC8, jest trochę za szeroko. Tutaj pytanie - czy krótsze, przedliftowe półsie (tylne) z Sti (2001-2004) podejdą pod dyfer i zwrotnice z 2005r? Nie mogę rozkminić tego na http://opposedforces.com/, nie wyszczególnia mi jakby półosi 2005-2007, a rozumiem że musi być dłuższa niż przed 2004. Ktoś podpowie?
 3. Nie myślałem o robieniu Bilsteina bezpośrednio pod moje potrzeby. Może rzeczywiście to jest najsensowniejsza opcja. O wysłaniu zapytania o Protluma myślałem, jestem ciekaw jaki to kaliber finansowy. Dzięki
 4. Raczej próbuję podejść do tematu z drugiej strony, czyli ile trzeba wydać żeby miało to sens. Szukam koncepcji. Nie nastawiam się na nowy gwint za 2k, ale też niestety nie na Ohlinsa za 20k.
 5. Chciałbym kupić jakiś porzadny zawias do swojego GC8 Coupe, które dostało napędy z Bloba Sti (na dole link do wątku). Co poradzicie? Nie chodzi mi o typowy chiński gwint, tylko o w miarę uniwersalne zawiesznie, które da sobie radę w różnych warunkach - włącznie z jazdą po ośnieżonych, nie do końca równych nawierzhniach. Kierując się doświaczeniami z pojazdów innych marek, szukałem jakiegoś Bilsteina na grubej ladze, ale nic sensownego nie widzę, szczególnie biorąc pod uwagę zwrotnice 5x114 i mniejszą wagę niż GD Sti.. Pomocy!
 6. Dzięki! Tak już w sumie doszedłem że to musi być WRX. Tarcze akura inne, bo 5x114 Reperaturki - super, przy da się info. Niektóre tłoczki mają wżery, więc papier na mokro może nie wystarczyć..
 7. Czy możecie mi podpowiedzieć jakie są to dokładnie zaciski po zdjęciach? Przód 4tłoczek, tył 2tłoczek. Niby zestaw do n12, ale to chyba tylko w sumie tarcze. Zaciski to nie to samo co w WRXie? Miało być fajnie, a okazuje się że potrzebuję całego zestawu naprawczego oraz nawet kilku tłoczków.. Ehh, kupowanie przez Internet...
 8. Wzmocnienie jest zrobione z grubej, miejscami nawet bardzo grubej blachy, jest go dużo i wygląda jakby mogło ważyć. Cienki kiedyś był nalepszym i najszybszym samochodem na świecie. Przynajmniej tak się wtedy wydwało, a parę modów silnika starało się w tym pomóc. Ehh, dawne czasy Dzięki za pomoc, chyba jednak nie pozostaje mi nic innego jak spróbowac zapolowac na takie belki i przekonać się na żywo, czy będzie jakaś znacząca różnica.
 9. Gaceq, dzięki! Patrząc na zdjęcie, jest różnica Ona też wchodzi w podłużnice od przodu? Bo jakoś ze zdjęcia tego nie rozumiem. Wiesz, to jest waga na samym nosie i to mnie bardziej pcha w kierunku zmian, niż udział tej belki w całkowitej masie samochodu. Pamiętam czasu, jak chłopaki z rajdowych cieniasów pół serio, pół żartem, wyjmowali podkładki spod śrub - ziarnko do ziarnka, rozumiesz Czy będzie fruwać zobaczymy. Myślę że podobnie jak Type-R - jednak skrzynia będzie ciężka, plus różne właśnie takie dodatki wagowe jak te belki, maska, szyber itp. Ale może niedługo zobaczymy
 10. Waga, waga, waga Jak (odpukać) przyszłoby mi grzmotnąć gdzieś konkretniej przodem, to tak czy inaczej, nie spodziewam się, że nawet takie wzmocnienie za dużo pomoże. Tym bardziej, że nie wygląda jakoby miało zamiar pochłaniać jakąkolwiek energię, jest chyba tylko po prosu "pługiem". Hiszpanu - serią to tak nie będzie, więc temat "pozostawiania w oryginalne" jest bardzo mocno drugorzędny. dirkdiggler - brzytewka brzmi lżej niż taki pług Jestem ciekaw jaka byłaby różnica w wadze..
 11. Chciałbym zapytać jak wygląda różnice w konstrukcji, wadze i gabarycie wzmocnienia przedniego pomiędzy amerykańskim RS25, a ich europejskimi, czy też japońskimi odpowiednikami. Nie chciałbym wozić niepotrzebnej, dodatkowej wagi na nosie swojego RSa, a samo wzmocnienie (zapewne przez amerykańskie wymogi) wygląda zaskakująco potężnie i ciężko. Teraz pytanie czy konstrukcje są podobne, czy łatwiej z niego coś powycinać (jako że jest ładne i bez rdzy), czy zamienić na (zakładam) leżejsze, europejskie. Domyślam się, że z tyłu temat będzie podobny.. Ktoś ma jakieś doświadczenia? Ktoś mógłby wrzucić zdjęcia europejskeigo wzmocnienia, dla porównania? Załączam zdjęcia, jak to u mnie wygląda.
 12. Dzięki. Nie są to najlepsze wieści.. :/
 13. Kupiłem jakiś czas temu na forum magiel z Sti, byłem przekonany że jest z Bloba, ale nie chce pasować do blobowej ławki. Po numerze i jakichś aukcjach ebayowych, wychodzi mi jakby był 2007+, czy ktoś to może potwierdzić? Tutaj wlepa:
 14. Super, dzięki za pomoc. Muszę się jeszcze przyjrzeć, czy będzie pasował do tunelu po lifcie 2005+
 15. Przeszukując forum, zauważyłem ze w pojedynczych postach, gdzieś przy okazji, było wspominane jakoby taki panel na linki występował w którychś GD w USA. W których, kiedy i czy to potwierdzone - nie mam pojęcia, stąd moje pytanie. Wrzucenie elektronicznego panelu do GC8 z tego co widzę, wiąże się także ze zmianą nagrzewnicy, co dalej wymaga dość daleko idących ingerencji, których chciałbym uniknąć ;/ Chyba będzie nowa deska i stary panel..
 16. Czy w Imprezie GD występował panel sterowania klimatyzacją/nawiewami na linki? Chcialbym zaadaptować takowy newagowy panel do GC8, tylko ten który mam jest już po lifcie (2005) i ma sterowanie elektroniczne. Krótko - czy były jakieś "linkowe" panele klimy pasujące do deski z Bloba lub Hawka..?
 17. Czy moglibyście podpowiedzieć czy tylny zderzak w wersji dwudrzwiowej EU/JDM(załóżmy Type-R, P1 itp, pomijając wersje USDM) i czterodrzwiowej EUDM będą takie same? Czyli czy na przykład tylny zderzak z GT będzie pasował do Type-R'a?
 18. Super, dzięki za konkret! Jak to wygląda w praktyce? Jak sprawdza się ten g sensor? Skuteczniej działa auto-dccd? Jest to jakoś odczuwalne? Nominalny rozkład, czyli jak będę jechał w trybie auto po prostej drodze przy stałej prędkości to będą takie rozkłady jak podałeś rozumiem? Czy w takim razie w sti 2006+ nie mogę ustawić większego rozkładu momentu na tył niż te 59%, nawet manualnie kręcąc dccd? Co warto wsadzić do GC8 planując auto do zabawy? Jakie są w praktyce różnice pomiędzy tymi skrzyniami? Co poświęcam, co zyskuje?
 19. Czy ktoś mógłby mi przybliżyć jakie są dokładnie różnice pomiędzy skrzyniami 6mt z Sti w rocznikach 2004 i 2005 i młodszych? Z tego co wiem to już w 2004r skrzynia mogła mieć DCCD (tylko Solberg/WR1 jeśli się nie mylę), więc temat dotyczy tylko tych skrzyń z DCCD. + 2004 - suretrack, 2005+ helical z przodu? + g-sensor? Czytałem gdzieś że w 2005 (czyli wraz ze zmianami wprowadzonymi w "widetracku" czyli przejściówce), skrzynia dostała jakiś dodatkowy G-sensor, który usprawnił pracę centralnego dyfra w trybie auto? Ktoś to może potwierdzić? Czy w praktyce to ma znaczenie? Czy jak chciałbym bardziej przygotować sobie takie auto do zabawy to i tak muszę nastawić się na jakiś zewnętrzny sterownik cenralnego..?
 20. Pseudorajdówka wyglądająca jak milion dolarów? Chciałbym aby ów projekt skończył jako relatwynie lekki, możliwie zwinny i skręcający i w miarę mocny samochód, dzięki któremu mógłbym nauczyć się jeździć takim dość jeszcze prostym i angażującym kierowcę czterołapem i przekonać się czy ma to dla mnie sens czy jednak wolę zostać przy japońskich rwd, albo kupić sobie Exige'a na trackdaye W Gc8 celuję jako w najleżejszą budę (w dodatku tą, którą jak chyba wielu z nas cenię największym sentymentem), 2d/coupe ciągnie ze względu na wygląd, aczkolwiek rozważam też pójście w stronę jakiegos wczesnego RA - to chyba byłaby najlżejsza z lekkich opcji, jeśli dobrze rozumiem. Oczywiście marzy mi się poszerzone 2d, w jakiejś specyfikacji bojowej, a nie bulwarowej, ale póki co daleka do tego droga i póki się nie przekonam że takie gc8 jest tym co mnie kręci, projekt nie pójdzie tak daleko. Stage1 byłby jakoś tam asekuracyjny. Tym bardziej że miałem już Type-R'a i mimo że urzekł mnie pod wieloma względami, to jednak zdecydowanie nie odebrałem go jako sprzętu gotowego do, nawet dość amatorskiego upalania w warunkach jesienno-zimowych. Podsumowując. Na początek napęd z newage'a w GC8 powinien zapewnić wystarczający "performance", mocniejszą skrzynię i tematy których brakowało mi w Type-R'e - czyli szpery z przodu i jakiegoś chytrzejszego sterowania dccd, poza pełnym manualem. W sumie masz rację. Magiel już czeka i jest tak samo potrzebny w wypadku czy to Type'Ra czy jakeigoś 2d z US. Prawdziwe STI - mam zero parcia na znaczek Klima i tak by najpewniej wyleciała. Reszta to miły bonus, chciaż nie aż taka to chyba wielka operacja, aby ogarnąć to w ramach przekładki. To jest istotne, czy takie różnice w ramach samej kasty istnienią czy też nie. Jasne że przy pełnej przebudowie na typową rajdówkę nie ma to znaczenia. Aczkolwiek nie planuję tak zakrojonej operacji, przynajmniej nie w pierwszej fazie projektu. Korelacja rozklepania i przebiegu nawiniętego na kołach bywa moim zdaniem mimo wszystko nie tak oczywista, tego się za bardzo nie boję. Na dziś za L/Brigtonem przemawia brak szyberdachu, a za RSem zderzak przedni. Jednak chyba łatwiej zmienić zderzak niż płat dachu, a maskę tak czy inaczej wypadałoby wrzucić alu. Klapa może rzeczywiście zostałaby przy okazji. O proszę, nie śledziłem tematu zupełnie. Sam motor czy motor + skrzynia? Jakiego rzędu są to pieniądze, jeśli pamiętasz?
 21. Dzięki za dalsze info. Waga - ahm, rzeczywiście nie pomyślałem. Ma to sens co piszesz. Jestem ciekaw tylko, co istotne, jak wygląda różnica wag samych kast. Czy tam może się coś znacząco różnić? Dach - robi się z tego spora operacja. Wymiana maski, płata dachu i tylnej klapy i najpewniej tylnego zderzaka. Sam zaczynam się zastanawiać czy nie łatwiej przełożyć Type-Ra.. Jeśli temat dojdzie do skutku, to budy będę szukał sobie najpewniej sam w US, z jakiegoś suchego stanu. Nie wiem tylko czy biorąc wszystko przy okazji nie lepiej kupić takie 2d w uboższej wersji L czy wspomnianym Brightonie. Wyposażnie mi nie będzie potrzebne tak czy inaczej, napęd bez różnicy (chyba że da się go tutaj za jakieś pieniądze sprzedać), a przynajmniej z dachem nie trzeba się bawić. Dylematy
 22. Dzięki za info z pierwszej ręki! Jeśli szyber waży tak jak piszesz koło 40kg i maska 20kg, do tego jeszcze tylna klapa i belki pod zderzaki, to dziwi mnie że między tymi samochodami jest tylko 35kg różnicy.. Szyber - to chyba największy problem. Rzeczywiście sprawdziłem i wychodzi na to, że wszystkie RSy miały szyberdach W takim razie jak jakieś wcześniejsze Imprezy Coupe USDM sprawdziłyby się jako biorca? Widzę, że były chyba dwie takie wersje - L i Brighton. Problem z szyberdachem odpada, zderzeki i tak chętnie bym zmienił, podobnie jak maskę i zapewne klapę.
 23. Kierownica - tak, to była na tyle oczywista różnica, że nawet nie napisałem. Piszesz o EUDM czy USDM? Wiem że u nas tak jest, tam jest tak samo?
 24. Zastanawiam się nad kupnem RS25 jako biorcy pod napęd z Bloba Sti. Chciałbym podsumowac znaczące różnice w samej budize pomiędzy takim autem a Type-R'em. Z tego co już wiem: + inne zderzaki przód i tył + inne - większe i cięższe - wzmocnienia pod zderzakami + trochę inne lampy przedenie, tył jak EU + zdarzał się szyberdach + niska tylna lotka + maska - chyba nie jest aluminiowa? Magiel, zawieszenie, hamulce i napęd nie mają oczywiście znaczenia. Czy zapomniałem o czymś istotnym?
×
×
 • Create New...