Skocz do zawartości

Gdzie umieścić turbo timer w GT'99 ??


Roland

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jak w temacie - czy ktoś ma zainstalowany TT tylko nie taki z osobnym wyswietlaczem (tak jak np. niektóre modele Blitz'a lub Apexi) ale taki w jednej obudowie (np. HKS) przy zalozeniu, ze w miejsce środkowego schowka jest już zajęte :-)

 

Najlepiej jeśli ktoś by posiadał jakieś zdjęcia jak to wygląda po zamontowaniu.

 

Pozdrawiam,

Roland

 

PS: czy ktoś ma doświadczenie z HKS type-1 - warto to brać ?? czy szukać innej firmy/modelu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wybór masz niewielki jeżeli chcesz go mieć na oku. Mocowanie do osłony pod kolumną kierownicy, lub schowek na rękawiczki (tu mogą być problemy z kablami). W zależności od stopnia samozaparcia, możesz również spróbować, zmodyfikować tą osłonę poprzez wycięcie w niej odpowiedniego otworu piłką włosową i schować TT tam. Jeżeli zrobisz to dokładnie i od drugiej strony będzie miejsce jest szansa na instalację invisible, dostęp do TT pod tajną klapką. Gdzieś coś takiego widziałem, ale niestety linka nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie do osłony pod kolumną kierownicy, lub schowek na rękawiczki (tu mogą być problemy z kablami).

 

schowek na rękawiczki też rozważałem - minusem jest brak widoczności wyświetlacza (a na pewno jest to mocno utrudnione przy otwartym schowku - szczególnie z miejsca kierowcy :-) )

 

W zależności od stopnia samozaparcia, możesz również spróbować, zmodyfikować tą osłonę poprzez wycięcie w niej odpowiedniego otworu piłką włosową i schować TT tam. Jeżeli zrobisz to dokładnie i od drugiej strony będzie miejsce jest szansa na instalację invisible, dostęp do TT pod tajną klapką. Gdzieś coś takiego widziałem, ale niestety linka nie mam.

 

hmmm - nie bardzo łapię pomysł z "tajną" klapką - gdzie niby to by miało być umieszczone ??

 

co do osłony kolumny kierownicy - aż sprawdzę jak by to było widoczne i na ile by przeszkadzało po zajęciu miejsca (pomysł ciekawy - dzięki za info)

 

pozdrawiam,

Roland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm - nie bardzo łapię pomysł z "tajną" klapką - gdzie niby to by miało być umieszczone ??

 

co do osłony kolumny kierownicy - aż sprawdzę jak by to było widoczne i na ile by przeszkadzało po zajęciu miejsca (pomysł ciekawy - dzięki za info)

Nie chodziło mi o samą osłonę kolumny kierowniczej, a o osłonę pod nią, tą która przykrywa między innymi bezpieczniki, kable testowe do ECU itp. Jak zaznaczyłem na obrazku.

 

A klapka, to rzecz prosta. Jeżeli w GT pod tą osłoną jest miejsce, to TT można zainstalować schowany właśnie za tą osłoną. Klapka ma umożliwić dostęp do sterowania TT w sposób w miarę ukryty. Chyba, że chcesz mieć TT, który jeszcze ma inne funkcje, to wtedy lepiej go zainstalować w widocznym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schowek na rękawiczki też rozważałem - minusem jest brak widoczności wyświetlacza (a na pewno jest to mocno utrudnione przy otwartym schowku - szczególnie z miejsca kierowcy )

 

Fajnie, mozna miec wymowke, zeby klasc glowe na kolanach pasazerki :D

 

"Przepraszam, ale musze sprawdzic turbotajmera"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o samą osłonę kolumny kierowniczej, a o osłonę pod nią, tą która przykrywa między innymi bezpieczniki, kable testowe do ECU itp. Jak zaznaczyłem na obrazku.

 

oki - teraz łapię - nawet rano właśnie oglądałem to miejsce ale raczej po kątem wywalenia przycisków od przeciwmgielnych (przód/tył) i wstawienia w to miejsce TT (a przyciski przeniósłbym nad radio - jeden w miejsce tego nieszczęsnego przycisku od oświetlenia tablicy które u mnie powoduje jedynie zmianę w podświetleniu zegarka, a drugi w miejsce zaślepki do jakiegoś dodatkowego przycisku)

 

dodatkowo myślałem o wywaleniu popielniczki (bo i tak mi nie jest potrzebna) i wstawieniu TT w to miejsce (tylko niestety nie mam jeszcze wymiarów tego HKS'a i nie wiem czy nie będzie za szeroki - wolałbym nie ciąć plastikowych osłon)

 

pozdrawiam,

Roland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schowek na rękawiczki też rozważałem - minusem jest brak widoczności wyświetlacza (a na pewno jest to mocno utrudnione przy otwartym schowku - szczególnie z miejsca kierowcy )

 

Fajnie, mozna miec wymowke, zeby klasc glowe na kolanach pasazerki :D

 

"Przepraszam, ale musze sprawdzic turbotajmera"

 

he he - schowek właśnie zyskał kolejny "+" jeśli chodzi o miejsce montażu ;-)

 

pozdrawiam,

Roland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...