Skocz do zawartości

Powolne podnoszenie szyb tylnych


Luke Skywalker

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Pamiętam, że gdzieś podobny temat już widziałem, ale za Chiny nie mogę go odnaleźć... Drugą kwestią jest fakt, że u mnie powolnie podnoszenie (nie opuszczanie) szyby wydaje się być problemem mechanicznym, a nie elektrycznym polegającym na zwiększonej rezystancji starych lub zaśniedziałych elementów, połączeń itp.

 

Otóż w mojej Imprezce, szyby tylne w dół jadą elegancko. Natomiast początkowa faza podnoszenia odbywa się w ślimaczym tempie. Dzieje się tak, ponieważ szyba - w chwili w której rusza podnośnik - ulega wyraźnemu "przekoszeniu". Im wyżej szyba, tym przekoszenie się zmniejsza i pod koniec skoku prędkość podnoszenia jest właściwa.

Problem dotyczy obu stron samochodu.

 

Czy ktoś z Was przerabiał coś takiego u siebie?

 

Dzięki, pozdro!

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, rosaskc napisał:

W sensie, że się przekrzywia czy jak?

Dokładnie tak.

Najpierw szyba ustawia się minimalnie na ukos, następnie ślamazarnie rusza do góry. Oczywiście im wyżej, tym kąt przekoszenia maleje, bo szyba zaczyna współpracować z prowadnicą ramki okiennej na większej długości swej krawędzi.

 

Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kombinuj Luke, młody padawanie :D

Sam tego nie robiłem, ale na Twoim miejscu rozebrałbym boczek drzwi i szukał dlaczego szyba się przekrzywia. Może wystarczy wyregulować szybę w prowadnicy. Często takie usterki da się łatwo ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...