Skocz do zawartości

forek SH sprężyny


pitravenwolf

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Mam wrażenie, ze siada mi lewa tylna sprężyna w moim Forku III, na wyposażeniu mam sprawne jeszcze SLS ale wpadłem na pomysł żeby dołożyć do nich sprężyny Ironmany. w Forku SG miałem zestaw amorki KYB + Ironmany i byłem zachwycony tą kombinacją. Czy ktoś może zrobił podobny manewr w SH ? jak oceniacie - warto? generalnie zdarza mi się dociążyć Forka a i jeżdząc po różnych nierównościach czułbym się pewniej...'Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdro !

Pit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio załadowałem 400kg na kipę... może więc cos sie stało... różnica jest minmalna - pod prawy błotnik wchodzi lekko pięść pionowo a pod lewy z lekkim dotykiem ...niby jakies 2-3 cm ale wkurza :)

Edytowane przez pitravenwolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 18.08.2017 o 19:50, gorion napisał:

Niekoniecznie, może wylać i trzymać poziom, może być suchy i siadać, albo wylać i siąść ;)

Sprężyny mogą pękać (wierz mi, od razu byś poczuł) ale jeszcze nie słyszałem o przypadku aby któraś sama mocno się odkształciła.

Wydaje się być wszystko ok ta róznica 2-3 cm zjawia sie i znika jak murzyn na pasach...moze to nierówności ? zastanawiam się tylko czy ktoś widział Ironmany do III (SH) bo szukam i szukam i nigdzie nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Mam forka I i jak go kupiłem były zrobione jakieś modyfikacje typu podwujne sprężyny i zwykłe amorki co powodowało że tył całkiem fajnie był podniesiony :) teraz wymieniłem amorki z tyłu i okazało się że sprężyna jest pęknięta :( i teraz co zrobić założyć oryginał a wtedy tył opadnie czy kupić do starego auta jakieś wzmocnione i relatywnie drogie sprężyny? Odpowiedz prosta znalazłem sprężyny od Renault 25 mała przeróbka i nie spodziewałem się takiego efektu tył jest wyżej niż się spodziewałem a koszty minimalne :) więc dla zainteresowanych polecam to rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...