Skocz do zawartości

Legacy Wagon 2.0 2007r nie kręci, błąd Er 1U


lavar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

posiadam Legacy Wagon 2.0 2007r z fabrycznym LPG.

od dłuższego czasu auto strasznie długo odpalało, po całej nocy odpalał za pierwszym, wystarczyło przejechać kilka km i następne odpalenie trwało mega długo.

dodatkowo pojawiała mi się kontrolka CRUISE co jakiś czas z niewiadomych względów.

Wczoraj próbowałem odpalić furę zaczęła kręcić już bardzo powoli i później już tylko był dzwięk przekażnika, nic nie kręciło, a na zegarach pojawił się błąd Er 1U oraz Er HU.

Prąd jakby był ale coś jest nie tak i już teraz po próbie odpalenia nic nie kręci tylko miga podświetlenie i stop.

czy to może być jakiś problem z elektryką? rozrusznik? mieliście podobne sytuacje? Dzieki za pomoc.

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie.

Po dłuższym postoju czasem odpalał ładnie, czasem gorzej. Po przejechaniu kilku kilometrów, zgaszeniu i ponownej próbie uruchomienia silnika kręcił dłużej, aż odpalił. Pomagało mu wciśnięcie pedała gazu do oporu, ale to nie było rozwiązaniem problemu. Przyczyną okazał się nieszczelny reduktor (wewnątrz układu) co powodowało "zalewanie silnika" Znalezienie fachowców od holenderskiej instalacji Teleflex nie było proste, ale możliwe. Po wymianie reduktora na nowy i regulacji całego systemu auto szybciej przełącza się na gaz i nie ma najmniejszego problemu z odpaleniem.

 

Co do drugiego problemu, też mi się przytrafił. Całą zimę auto odpalało bez problemu, aż na wiosnę pojawiły się problemy opisywane przez Ciebie. Cykanie i błędy na zegarach.

Akumulator napięcie pokazywał około 13V (naładowany), po podpięciu go pod prostownik, szybko oświeciła się zielona kontrolka oznaczająca zakończenie ładowania. podpiąłem pod auto i kręcił normalnie, auto odpaliło.

po 5 km znowu cykanie. Poruszałem klemami, odpaliło. W domu na spokojnie  wyczyściłem połączenia ale niestety problem nie ustał. A po nocy aku nie zdołał otworzyć auta z centralnego zamka.

 

Postanowiłem kupić nowy akumulator i problem zniknął. Kręci żwawiej, odpala ochoczo, nigdy nie cyka, błędy się nie pojawiają.

Myślę, że czas na nowy akumulator.

 

pozdrawiam,

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lavar napisał:

Wczoraj próbowałem odpalić furę zaczęła kręcić już bardzo powoli i później już tylko był dzwięk przekażnika, nic nie kręciło, a na zegarach pojawił się błąd Er 1U oraz Er HU.

Prąd jakby był ale coś jest nie tak i już teraz po próbie odpalenia nic nie kręci tylko miga podświetlenie i stop.

Też to przerobiłem. Jak pisał już kolega @xkorespondent - wymień akumulator i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...