Skocz do zawartości

Forek 2.0 N/A 125km czasem przerywa, gubi zapłony.


fidel25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czasem mój Forek gubi zapłony. Przykład z dzisiaj: rano po nocy odpalił bez problemu i bez żadnych objawów dojechał do pracy 20km. Po ponad 8 godzinach postoju przy odpalaniu, jeszcze za nim zaskoczył zgubił zapłon następnie odpalił ale chodził na 3 cylindry. Po chwili złapał i chodzi bez problemu. Wcześniej zdarzyło się to po jakichś 30 minutach od zatrzymania, na rozgrzanym silniku. Po chwili wszystko wraca do normy i auto pracuje jak należy. Nie ma spadku mocy, dławienia, szarpania, itd., wystarczy dodać gazu i po chwili jest ok
 
Do tej pory zrobiłem:
- filtry i olej w silniku,
- kompletny rozrząd z pompa wody i termostatem,
- regulacja zaworów,
- wymiana całego uszczelnienia pokryw zaworów,
- wymiana świec i przewodów (NGK)
 
Zdarza się to nieregularnie, ale te pare chwil pracy na 3 gary brzmi strasznie . Coś stuka, puka, klepie...
Może ktoś ma jakieś pomysły gdzie szukać? Dodam ze wszystko co zrobiłem do tej pory, robiłem profilaktycznie, a te problemy pojawił się dopiero później.
 
 
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moduł, jego nie sprawdzałem i nie wymieniałem. Jest trochę kłopot żeby dobrać właściwy poza tym wymieniać "na pale" tez bym nie chciał. Jest jakiś sposób żeby go sprawdzić?

Rozważam jeszcze czy nie sprawdzić jeszcze raz luzu zaworowego, bo mam wrażenie ze po regulacji bardziej je słychać, a praktycznie wszystkie zawory miały za duże luzy (ssące 0,25 wydechowe 0,30) i musiałem go zmniejszyć.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...