Jump to content

błąd P2090

Michał Sobczak

Recommended Posts

Panowie liczę na waszą pomoc. Dzisiaj przy parkowaniu  na parkingu zapaliła mi się kontrolka silnika , kontrola trakcji i zaczął migać CRUISE. Normalnie aż mi się włos zjeżył na głowie bo to mój pierwszy błąd silnika w FORKU w ogóle.  Sczytałem błąd i okazało się to błąd P2090 (  'B' Camshaft Position Actuator Control Circuit Low Bank 1 ) . Po skasowaniu błędu, wszystko powraca do normy ale tylko na chwilę ponieważ kontrolki pojawiają się ponownie dosłownie po paru sekundach. Silnik chodzi normalnie. Czy ktoś już miał do czynienia z takim problemem? Trochę pogrzebałem w temacie i prawdopodobnie chodzi nastawnik faz rozrządu. Orientujecie się  gdzie dokładnie umiejscowiony jest czujnik?

Edited by Michał Sobczak

Problem zlokalizowany i naprawiony. Winny był czujnik nastawnika  faz rozrząd a  dokładnie chodzi o czujnik prawy wydechowy (  na każdą ze stron silnika przypada czujnik wdechowy i wydechowy ,  prawa i lewa strona co w sumie daje 4 sztuki ).  Temat do zamknięcia.

Dzięki za podzielenie się informacjami - zostaną na przyszłość, może ktoś będzie szukał.

Dobrze, że problem udało się zlokalizować i z sukcesem wyeliminować :)