Skocz do zawartości

Kredyt na samochód, gdy pracujesz za granicą


Ryba Piła

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Widziałem tutaj kilku Forumowiczów sprzedających nowe auta w salonie.

Mam takie pytanie: jeśli pracuję za granicą a chcę kupić auto w Polsce, to jakie kwity muszę przedstawić do wniosku kredytowego? Ile trwa mniej więcej taka procedura?

W Irlandii jest tak, że przyjeżdżam do dealera w godzinach otwarcia banku, dealer wycenia moje dotychczasowe auto, targujemy się o cenę nowego, ustalamy ile dokładam w gotówce (jeśli dokładam ;) ) a reszta na raty. Zatwierdzanie kredytu wygląda tak, że potrzebuję tylko dowodu tożsamości i numeru swojego konta. Dealer dzwoni do banku i bank udziela mu informacji o mojej zdolności (lub niezdolności ;) ) kredytowej. Przedtem bank dzwoni do mnie z pytaniem czy wyrażam zgodę na udzielenie dealerowi takiej informacji (co jest nagrywane). Cała zabawa - około 2 godzin. Potem dealer bierze się za papierologię i następnego dnia mogę sobie odebrać samochód. Jeśli bardzo mi zależy i będę mocno cisnął to i tego samego dnia.

A jak jest w Polsce?

Edytowane przez Ryba Piła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj problemem moze byc opieranie na sie rachunku (lub wskazywanie dochodow na rachunku) bankowym ktory znajduje sie poza granicami kraju w ktorym chcesz wziac kredyt. Banki nie moga nakazac zajecia (komorniczego) rachunku zagranicznego w przypadku zaprzestania splaty i czesto odmawiaja kredytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy umowie o pracę to PEKAO SA akceptuje taki dochód i chyba jest to jeden z niewielu (jeśli nie jedyny) bank na rynku który udzieli kredytu gotówkowego.

Staż zatrudnienia u aktualnego pracodawcy min 12 m-c  do liczenia zdolności przyjmują ostatnie 6 m-cy

Tu nie mam dużego doświadczenia ale potrzebujesz;

- umowa o pracę

- wyciąg z ROR na które wpływa wynagrodzenie (myślę że z 6 m-cy a min 3)

- zeznanie podatkowe za ostatni rok

- będzie potrzebna również opinia bankowa z opisem współpracy i opisem posiadanych przez Ciebie tam produktów bankowych-kredytowych

Jak długo jesteś ich klientem i czy terminowo obsługujesz swoje zobowiązania kredytowe w banku (jesli takowe posiadasz).

 

Wszystko tłumaczone przez tłumacza przysięgłego (wyciąg zwykle wystarczy ostatni miesiąc przetłumaczyć)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...