Skocz do zawartości

Dodatnie korekty paliwowe na biegu jałowym


dr.elich

Rekomendowane odpowiedzi

Zaobserwowałem dziwne zjawisko w kilku Subaru, z którymi miałem do czynienia, podglądając korekty paliwowe, a mianowicie LTFT podwyższony kilka do kilkunastu procent na biegu jałowym. Pierwsza myśl - nieszczelność w dolocie - ale to raczej nie to. Dokładniej:

1. Mój Forester 2.0 XT, 135 kkm - przed remapem LTFT 14,8. Dwukrotna weryfikacja dolotu w dwóch zakładach, nic nie znaleziono. Ostatecznie tuner wykreślił jakąś magiczną krzywą parametrów wtryskiwaczy i zmienił parametr odzwierciedlający kąt jej nachylenia, wpływający na dawkę paliwa. Problem rozwiązany.

2. Moja Impreza 2.0 NA, 214 kkm - regularnie podglądane korekty idealne zero. Instalacja LPG wystrojona również na korekty zero. Nagle korekty wzrosły do 6-8%, tylko na jałowym i tylko na benzynie. Na LPG wciąż zero. Lewe powietrze to nie jest - przepływomierz pokazuje 2,9g jak wcześniej (znam te wart. na pamięć po wielokrotnym podglądaniu). Czy to może być zabrudzenie wtryskiwaczy Pb?

3. Impreza MY06 2.0 NA kumpla - wychychana i wydmuchana, przebieg coś koło 100 kkm. Z ciekawości podpiąłem się w OBD - na jałowych korekty 8-10%. Minimalne dodanie gazu i już ok.

 

Czy ktoś potrafi wyjaśnić to zjawisko? Kojarzę, że kiedyś na forum ktoś to nawet tłumaczył - ktoś z trójmiasta z mocnym Forkiem po remapie zdaje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może być - to tylko odczyt był. Modelowo masz 06, czyli Hawka.

Ale dziwi mnie to zjawisko. Pierwsze przyczyny jakie przychodzą do głowy to lewe powietrze, względnie brudny MAF. Ale pokazywał dobrze. Zresztą mój w ostatnim czasie czyścili.

Może wtryski mamy brudne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KrisKristoffers napisał:

A właśnie że nie - bo mam kostkę z 6 otworami i trzeba włożyć miernik i liczyć mrugnięcia diody - tabelka kodów jako ściąga :rolleyes:

 

Volvo z podpisu? Miałem "bliźniacze" Volvo 480, też walczyłem z czytaniem błędów z tej kostki, gdzieś w okolicach lewego kielicha była bodaj? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...