Skocz do zawartości

Forester 2,5 benz


beben

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Czy ktos z Szanownych Forumowiczów miał jakis kontakt z w.w. samochodem. Jeżeli tak to prosba o wszelkie info. Mój najlepszy przyjaciel zamierza cos takiego zanabyc w Emiratach Arabskich ( innych modeli tam nie ma) i sprowadzic do nas - koszt okolo 50 tys złociszy za 2002/03 rok. :shock:

Przy okazji inne pytanie. Czy wiadomo jakie są zasady sprowadzenia dowolnego samochodu prod. UE z takiego kraju, czy będzie trzeba mimo wszystko zapłacić cło (38% obecnie i 10% po "Uniowstąpieniu" - pozwole sobie zacytowac Sz.P Waldemara)?

Dzieki pozdr Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Czy ktos z Szanownych Forumowiczów miał jakis kontakt z w.w. samochodem. Jeżeli tak to prosba o wszelkie info. Mój najlepszy przyjaciel zamierza cos takiego zanabyc w Emiratach Arabskich ( innych modeli tam nie ma) i sprowadzic do nas - koszt okolo 50 tys złociszy za 2002/03 rok. :shock:

Przy okazji inne pytanie. Czy wiadomo jakie są zasady sprowadzenia dowolnego samochodu prod. UE z takiego kraju, czy będzie trzeba mimo wszystko zapłacić cło (38% obecnie i 10% po "Uniowstąpieniu" - pozwole sobie zacytowac Sz.P Waldemara)?

Dzieki pozdr Arek

 

Siemanko ziomalu,

z tego co się orientuje to jest dokladnie tak jak napisales (czyli dowalom mu clo, no chiba ze sie bidulek wstrzyma z tymi zakupami do wUniowstapienia). Model 2,5 l jest sprzedawany w Japoni i w hAmieryce, a szczerze przyznam, że z tymi murzynami jeżdżącymi w Forysiu 2,5 to mnie zdziebko zaskoczyles. Cena ponentna, ale nasi Mosci Panujacy muszom se cos z tego odlozyc ... do wlasnej acz skromnej budzetowej zapasci ..., tfu bezdennej czelusci.

 

Ze sie jeszcze z rozpedu zapytam - miales w planach na poczatku tego rozkroku wspanialy niebieski zakup na zlotych butach ... ziscily sie marzenia, bo Cie ostatnio pod Globusem w Volfgangu widzialem?

 

Zdravi'm Śmiech'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Aktualne cło to 35% (nie 38%).

Aby nie płacić cła za samochód produkcji Unijnej sprowadzany z innego kraju trzeba mieć świadectwo pochodzenie (bodajże EUR1).

W innym przypadku będzie cło jak za samochód pozaunijny, czyli 10%.

Przy sprowadzaniu "ma mienie" odpada też akcyza (Forester 2,5 : 13,6%) i VAT.

 

Łączę pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odp. Cło faktycznie jest 35%. Mój błąd :oops:

Akurat w jego przypadku będzie to mienie przesiedleńcze - farciarz, ale chodzi o mnie !!! :D:D:D

Śmiechu - niestety jeszcze nie i chyba długo nie :( - sprawa priorytetowa to razkręcenie na dobre byznesu co by na paliwko później było.

Czy zakładając ze samochód został wyprodukowany np. w niemczech i wysłany do salonu w Emiratach, to czy takie świadectwo pochodzenia jest do zdobycia bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Może być kłopot. Chyba, że sprzedawca jest jednocześnie importerem i praktykuje re-export. Lepiej się upewnić przed dokonaniem transakcji.

Problem homologacji jednak pozostaje ....

W przypadku krajów arbskich będziemy mieli do czynienia przynajmniej z normami emisji spalin i ew. regulacja pionową reflektorów przednich (obligatoryjne w UE).

 

Łączę pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...