Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem, kable?


Łukasz Opałka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam problem z odpalaniem gdy jest wilgoć w powietrzu kręci się nie równo i długo,

kable są niestety nie oryginalne (poprzedni właściciel :\ ), ale całe, nic nie iskrzy robiłem też diagnostykę w serwisie itp.

Samochód na postoju w lub zaraz po deszczu potrafi się trząść, po dodaniu gazu wszystko jest ok.

 

Samochód odpala za pierwszym strzałem po nocy na mrozie (dosłownie 2s), po zostawieniu na 1h już tak kolorowo nie jest pomimo mrozu.

 

Szarpnąć się na nowe kable jakieś które trzymają parametry? jakich firm szukać i które omijać? 

 

SG 2003 2.5, świece nowe, akumulator roczny, LPG ale problem występuje też przy benzynie, przy jeździe tylko na benzynie przez tydzień jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pewny jesteś ze problem w kablach? Psikales je wodą w nocy? Bo może być problem elektryczny ale nie z powodu kabli tylko np zasilanie cewek? Błędów jakichś nie masz na kompie? Ja do gacka 2.0 sohc wziąłem ngk od któregoś lancera i są ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię,

może to być cewka bo wypadają mi zapłony czasem w tym czasie na 3 i 1 pierwszym cylindrze, samochód ma już 200 000 mil kable były wymieniane ale pewnie nie razem z cewką z tego co wiem to przy świecach nie były ruszane,

czasem wyskakuje też evap (myślałem że to od tego wypadają zapłony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...